Výpis všech článků

Slavnostní rozloučení s 9. ročníky (2024)

​27. červen byl pro žáky devátého ročníku současně dnem posledním na naší škole.
V atriu naší školy proběhla tradiční akce – rozloučení s deváťáky. Tento den byl pro žáky výjimečný. Žáci, slavnostně oblečení, se loučili se spolužáky a učiteli.

ilustrace

Provoz školní družiny

Provoz školní družiny bude zahájen 3. 9. 2024. Ranní družina od 6. hod.

Děti nečtou

Milí rodiče, nadpis není pravdivý. Apolenka z 2.C přečetla za jeden školní rok 33 knížek a k nim vypracovala i čtenářské listy. Podívejte se na tu sbírku. Neuvěřitelné.

Radovánky 2024

Děkujeme všem za účast na druhém ročníku Radovánek!

Akci jsme zahájili úvodním slovem pana starosty Petra Veselky, následovala skvělá vystoupení žáků školy, která byla mnohdy akrobatickými kousky. Na soutěžních stanovištích si přišli na své malí i velcí, odměnou jim byly dárky od partnera akce - firmy Kofola.

Už jsme čtenáři - 1. A

V pondělí se naši prvňáčci z 1.A dočkali. Celý rok pilně trénovali čtení a psaní, takže úkoly, které pro ně připravila teta Běta a Červená karkulka, byly pro ně snadné. Nejprve děti rozluštily popletené pohádky, které vyprávěla teta Běta.

Dějepisná soutěž Naše Ostrava – vyhodnocení

V posledních dvou měsících školního roku měli žáci naší školy možnost zapojit se do dějepisné soutěže Naše Ostrava. Šlo o dvoukolovou korespondenční soutěž, jejíž zadání se pohybovalo v oblasti historie, architektury, kultury a sportu.

Ekotým učí malé děti

V závěru školního roku se starší žáci Ekotýmu Kateřina Chromčáková a Rostislav Petřík za pomoci Laury Sokolovské a Veroniky Lelové rozhodli předat informace týkající se třídění odpadů mladším dětem. Navštívili tedy třídy 1.-3.ročníku, kde prostřednictvím her, soutěží, kvízů a drobných odměn zapojili děti do této problematiky.

Výlet 1.B, C

Ve středu 19. 6. proběhl výlet 1.B a 1.C na Kozí farmu do Havířova.
Pro děti byl na farmě zajištěn bohatý program. Prohlídka domácích zvířat, soutěže, kvízy a stanoviště s úkoly, přetahování se s traktorem, závěrem pak grilování špekáčků. Počasí nám přálo, výlet se nám opravdu vydařil.

5. B - vodácký výlet

Dne 19. 6. 2024 se třída 5. B vydala na úžasný vodácký výlet po řece Opavě. Počasí nám přálo, bylo krásně a slunečno, což přispělo k perfektní atmosféře celého dne.
Ráno jsme vyrazili vlakem do Háje ve Slezsku.

Nebezpečí virtuální sítě 2024

​Ve středu 19. června se žákyně třídy 7.C Zuzana Jedličková zúčastnila 10. ročníku žákovského sympozia Nebezpečí virtuální sítě 2024, které se konalo v sále zastupitelstva Úřadu Moravskoslezského kraje. Organizátorem této již tradiční akce je organizace Rizika internetu a komunikačních technologií (Nebuď oběť).

Celkový počet článků: 911