Výpis všech článků

6. A, 7. A - Kozmické ptačí louky

Dne 7. 6. vyrazily třídy 6.A a 7.A na školní výlet na vodu a na exkurzi na Kozmické ptačí louky.
Z Ostravy jsme vyjeli vlakem do Háje ve Slezsku, odkud jsme se vydali procházkou k nástupišti na řeku Opavu, kde na nás již čekali instruktoři s nafouknutými rafty.

Česko-polská spolupráce - návštěva školy z Polska

V úterý 11. 6. k nám přijeli žáci z partnerské školy z Polska. Společně s žáky 6.A a 6.C strávili dopoledne na školním hřišti, kde byl pro ně připraven sportovní program kombinovaný s aktivitami v anglickém jazyce. Žáci plnili na stanovištích ve smíšených skupinách úkoly, za každý splněný úkol získali písmeno. 

Den pro naši třídu - výsledky

V tomto pololetí proběhla na naší škole soutěž 6.-9. ročníků Den pro naši třídu. Celkem 9 tříd se zapojilo a sbíralo body v různých disciplínách, např. v organizování výzev pro ostatní třídy, pečlivém úklidu třídy, výzdobě školy nebo přípravě akce pro mladší spolužáky. 

4.C a 5.A - výlet

Natěšení vodáci se před osmou hodinou ranní sešli u školy, odkud jsme společně vyrazili autobusem a vlakem do Háje ve Slezsku.
Z vlakové stanice to byl jen kousek k řece Opavě a místu nalodění, kde už na nás čekali vodáci ze spolku Campanula.

Pasování na čtenáře 1. B, C

V minulém týdnu se žáci 1. B a 1. C účastnili v knihovně pasování na čtenáře. Nejprve však museli prokázat znalosti ve čtení, psaní a vyprávění pohádky. Celou dobu je v knihovně provázela a pomáhala Karkulka a popletená teta Běta. Všechny děti prokázaly znalosti a byly pasovány na čtenáře.

1. C - OZO

Děti z 1. C jely v pátek na besedu Planeta Padydo do Ozo. Ve skupinkách děti plnily různé úkoly - stavěly raketu, popelnice, vybarvovaly, třídily odpad. Povídaly si, který odpad patří do správné popelnice a jakou mají barvu. V závěru žáci dostali drobnou odměnu.

Výlet 2.B a 2.D

Středeční výlet do Pustkoveckého údolí jsme si moc užili. Pozorovali jsme kačenky v rybníku, poznali jsme i vodníka, který dohlíží na to, aby se všichni návštěvníci chovali slušně. Další zastávkou bylo hřiště, které bylo vybudováno za pomocí EU.

Výlet 6. B a 6. C

Ve středu 5. června 2024 se žáci 6. B a 6. C zúčastnili výletu do města Zlín. Zde navštívili Muzeum Jihovýchodní Moravy ve Zlíně, kde absolvovali dva programy. V rámci prvního se v čase vrátili do konce 30. let a společně navštívíli správní budovu firmy Baťa. 

Hrad Hukvaldy - 1. A a 3 .B

Ve čtvrtek 6. června jela 1.A a 3.B na výlet na Hukvaldy. Naučnou stezkou jsme šli směrem k hradu, kde jsme viděli pasoucí se stádo daňků. Samozřejmě jsme se nezapomněli zastavit také u sochy lišky Bystroušky, která je umístěna v oboře pod hradem. Děti byly nadšené z rozsáhlých kořenů stromů podél trasy. 

Výlet za poznáním

Dnes jsme se s přírodovědci vydali na výlet do neznáma, který jsem si vybojovala v přírodovědné soutěži Příroda s otazníky. Naše první zastávka byla v ornitologické stanici ORNIS v Přerově.

Celkový počet článků: 896


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace