Výpis všech článků

Rozsviťme naši školu!

Udělejme si společnou vánoční výzdobu vestibulu, chodeb i tříd ve škole.
Jak na to? Každý, kdo by se chtěl zapojit si musí koupit papírový pytlík/ jsou různé barvy/, vystřihnout do něho vánoční vzory např. stromeček,
kometu, hvězdičku, cukroví, sněhuláka nebo třeba dárek, dovnitř dejte zavařeninovou sklenici a malou čajovou svíčku nebo
svíčku na baterie.  

Exkurze v Centru diagnostiky lidského pohybu

​Co skrývá nová budova Centra diagnostiky lidského pohybu v City Campusu na Černé louce? Tato otázka jistě kolovala žákům 6. ročníku, kteří 22. listopadu navštívili vědecké pracoviště zaměřující se na rozšiřování vědomostí v oblasti sportu, také se snaží přenášet výsledky výzkumu do praktických aplikací.

Akce: Provětrej svůj šatník

Vážení rodiče a žáci, chtěli bychom moc poděkovat Vám všem, kteří jste se zúčastnili akce Provětrej svůj šatník a dohromady jste si odnesli 310 kusů oblečení. Děkujeme také všem dárcům oblečení i pomocníkům v řadě pedagogických pracovníků za pomoc s přípravami a organizací. Finanční výtěžek srdečně předáváme na organizaci Dobrý anděl. 
 

Poprvé v knihovně - 1. C

Dne 16. 11. navštívila 1.C místní knihovnu. Děti se dozvěděly, jaký je rozdíl mezi knihkupectvím a knihovnou. Pak také pravidla chování v knihovně, ale i jak poznáme, že jsou knihy právě pro nás. K závěru besedy si děti mohly prohlédnout knížky, které se jim líbí. 

Předávání slabikáře 1. B, 1. C

V pondělí a v úterý se naši prvňáčci dočkali předávání slabikáře. Slabikář dětem slavnostně předala zástupkyně školy pro 1. stupeň Mgr. Zuzana Kolářová. Děti však musely nejprve prokázat své čtenářské znalosti. Každý z nás ví, jak je těžké se naučit znát slabiky a ty pak spojovat do slov a slova do vět. 

Informace o stávce

Vážení rodiče,
Českomoravský odborový svaz pracovníků školství vyhlásil na pondělí 27. listopadu stávku. Všichni zaměstnanci naší školy se ke stávce přidali. Škola i školní družina bude mimo provoz. Obědy budou všem žákům hromadně odhlášeny.
 

Kdo si hraje, nezlobí – Plni vitamínu do podzimu

Již tuto sobotu 25.11.2023 od 9:00 můžete zažít dopoledne plné her a tvoření. Budeme se na vás těšit.
 

Vzdělávání pedagogického sboru

Dva pátky a dvě soboty se náš sbor vzdělával v rámci projektu Začlenění žáků se sociálním znevýhodnění je naší prioritou!!!. Jednalo se o pokračování vzdělávacích kurzů, které jsme zahájili na podzim loňského roku. Tentokrát jsme se zaměřili na metody aktivního učení, pedagogický konstruktivismus a cíle a metody ve vzdělávání.

Sbírka pro pejsky a kočičky 2023


Trvání sbírky: 10. 11. 2023–12. 12. 2023. Čím můžete přispět, co sbíráme:  konzervy pro psy a kočky,

pamlsky, kapsičky, piškoty,

pelíšky, deky, ručníky,

akvária, terária, staré klece,

hračky..
 

Pěvecký sbor 2023

S naším školním pěveckým sborem se pilně připravujeme na vánoční vystoupení. Každé pondělí se setkáváme v pěveckém kroužku a společně zpíváme vánoční písničky, které Vám představíme také na školním Vánočním jarmarku. Budeme se na vás těšit! 
 

Celkový počet článků: 779


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace