PŘEDÁVÁNÍ TITULU EKOŠKOLA V SENÁTU

30. června 2016

Ve středu 15. 6. 2016 vyrazili zástupci Ekotýmu naší školy převzít oficiálně titul Ekoškola, který jsme získali v dubnu po auditu zástupců sdružení Tereza. Brzy z rána jsme vyrazili na vlakové nádraží ve Svinově, odkud odjížděl vlak do Prahy. Cesta byla příjemná a pohodlná, přestože trvala téměř tři hodiny. Po té jsme došlápli na půdu hlavního města a vykročili směrem k Senátu Parlamentu ČR, kde se odehrával celý ceremoniál. Nejprve nás čekala registrace ve Valdštejnském paláci, v zahradách proběhlo uvítání, focení, krátký program a pak jsme zamířili na slavnostní předávání. Ceremoniál se nesl v příjemné atmosféře a nás hřál dobrý pocit u srdce, že snaha a píle v Ekotýmu nebyla marná. Krásný proslov také měla paní senátorka Zuzana Baudyšová, která nám titul spolu se zástupci Ministerstva školství a životního prostředí předala. Obdrželi jsme certifikát, vlajku i drobné dárečky, které putovaly zpět do školy. Po udělení ocenění nás čekala komentovaná prohlídka Valdštejnského paláce i návštěva právě probíhající schůze Senátu. Společnou symbolickou plavbu mezinárodním programem Ekoškola jsme zakončili na parníku a Prahu si měli možnost prohlédnout i z Vltavy. Celý den měl slavnostní atmosféru a my jsme rádi, že jsme se ho mohli zúčastnit.

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Iveta Novotná | Počet přečtení: 1993x