Akce parlamentu

21. října 2019

Sbírka třídních kolektivů pro Dobrého anděla

V měsíci prosinci se konala dobrovolná sbírka třídních klektivů pro Dobrého anděla.
Všichni víte, že několikátý rok spolupracujeme s nadací Dobrý anděl. Každá třída má andělskou nálepku na dveřích, symbol Dobrého anděla máme i na našich webových stránkách. A to přece znamená, že ve všech třídách je plno dobrých andělů, kteří jsou připraveni pomoci druhým. Třídy přispěly celkem 7013 Kč. Ze získaných finančních prostředků budeme zase celý rok nadále podporovat malého Danečka, kterému každý měsíc posíláme finanční příspěvek ve výši 500,- měsíčně.
Jsme moc rádi, že přispělo tak velké množství žáků. Děkujeme nejen jim, ale také vám, rodičům, za podporu.

Sbírka knih

Nezisková organizace Celé Česko čte dětem, se v projektu „Knihy pro nemocnice a dětské ordinace“ snaží ve spolupráci s dárci vybavovat dětské knihovničky v nemocnicích a v ordinacích dětských lékařů. I naše ZŠ Ostrava, Gen. Píky 13A, Ostrava se zúčastnila výše uvedeného projektu a uspořádala v listopadu 2019 sbírku knih, do které se zapojili především rodiče našich dětí. Knihy jsme dne 27. 11. 2019 rozvezli do těchto míst:

40 knih  - Fakultní nemocnice v Ostravě - dětské oddělení
35 knih  - Nemocnice s poliklinikou Havířov - dětské oddělení
20 knih - Dětské centrum Domeček
20 knih - Mobilního Hospic Ondrášek

Součástí knih byly i záložky do knih a brožurky s informacemi, jak je důležité dětem číst.
Věříme, že knížky děti potěší a pomohou dětem zkrátit dlouhé chvíle v nemocnici.

2. Konference žákovských parlamentů základních škol Moravskoslezského kraje

Dne 23. 10. 2019 se členové Žákovského parlamentu zúčastnili 2. konference žákovských parlamentů základních škol Moravskoslezského kraje v Krnově. Tato akce proběhla pod záštitou starosty a místostarosty Krnova Ing. Tomáše Hradila a Mgr. Pavla Moravce. Konference byla pořádána Konzultačním centrem pro žákovské parlamenty při ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí ve spolupráci se Školou pro demokracii a městem Krnov. Cílem setkání byla vzájemná inspirace, posílení spolupráce mezi jednotlivými školami v rámci žákovských parlamentů, plánování a organizování projektů. Nedílnou součástí byla prezentace našich projektů, akcí a soutěží. Taktéž jsme naplánovali spolupráci s ŽP v Bruntále, jehož zástupci přijedou na přátelskou návštěvu na naši školu počátkem února 2020.
Tímto bychom chtěli poděkovat všem žákům a učitelům školy za účast a podporu na akcích, které koná Žákovský parlament.

2. Konference Žákovských parlamentů - fotogalerie

Kroužek Žákovský parlament jako efektivní nástroj pro rozvoj kompetencí pro demokratickou kulturu

Vzdělávání v oblasti demokratické výchovy žáků má v dnešní době stále větší význam. V tomto školním roce probíhá na naší škole kroužek pod názvem Žákovský parlament jako efektivní nástroj pro rozvoj kompetencí pro demokratickou kulturu. Kroužek je určen pro zástupce ŽP z 5. - 6. tříd.
Žáci se v průběhu školního roku 2019/2020 vzdělávají v oblasti demokratické výchovy a prohlubují si vědomosti ohledně fungování ŽP – co je žákovský parlament, osoba koordinátora, volby, fungování a pravidla parlamentu, jednací řád parlamentu, aktivity, spolupráce, cíle parlamentu a řada atd.
Práce ve školním parlamentu snad žákům ukáže důležitost zapojit se v dospělém věku do politického života v České republice a zlepší život v naší zemi.

Kroužek - fotogalerie

Suit Up den 2019

ŽP je již druhým rokem zapojen do projektu Hrdá škola. V rámci tohoto projektu jsme dne 15. 10. 2019 vyhlásili Suit up den, kdy všichni, kdo měli zájem, přišli hezky a formálně oblečeni do školy. Chlapci si mohli vzít košile, saka, motýlky, kšandy a cokoliv dalšího, co je napadlo. Děvčata naopak šaty, kostýmky, košile, sukně či další parádní kousky z jejich nepřeberných zásob. Tento den byl na naší škole dnem gentlemanských gest a šarmantního vystupování.  Všem zúčastněným to velmi slušelo a zpříjemnilo běžný den ve škole.

Suit up den 2019 - fotogalerie
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Ljuba Konečná | Počet přečtení: 614x