Akce parlamentu

8. října 2021

Puntíkový den


29.  října 2021 se koná celorepubliková akce s názvem "PUNTÍKOVÝ DEN" u příležitosti Světového dne psoriázy. Lidé v celé ČR se mohli k této speciální akci přidat. Naši žáci si tento den připomněli 1. 11. 2021  a společně podpořili pacienty s lupénkou.  Někteří žáci si oblékli oblečení s puntíky, jiní ve výtvarné výchově vytvářeli doplňky – čepičky, ozdoby na krk, náramky, hrníčky. Zapojili jsme se všichni. Dali jsme tak okolí najevo, že lidé s lupenkou nám nejsou lhostejní.


 


Sbírka pro pejsky a kočičky

 


Žákovský parlament vyhlašuje sbírku pro opuštěné psy a kočky v ÚTULKU V OSTRAVĚ TŘEBOVICÍCH.
Přátelé pejsků a kočiček, kteří chtějí přispět, mohou až do 20. listopadu přispívat.
Již nyní děkujeme za účast!


Český den proti rakovině 2021


Přijměte prosím jménem ŽP a jménem Ligy proti rakovině Praha naše upřímné poděkování za pomoc při konání veřejné sbírky.
Vaší pomoci a spolupráce si velmi ceníme a ještě jednou Vám moc DĚKUJEME.
 

.
 


Mezinárodní SUIT UP DEN


ŽP je již čtvrtým rokem zapojen do projektu Hrdá škola. V rámci tohoto projektu jsme dne 13. 10. 2021 vyhlásili Suit up den, kdy všichni, kdo měli zájem, přišli hezky a formálně oblečeni do školy. Chlapci si mohli vzít košile, saka, motýlky, kšandy a cokoliv dalšího, co je napadlo. Děvčata naopak šaty, kostýmky, košile, sukně či další parádní kousky z jejich nepřeberných zásob. Tento den byl na naší škole dnem gentlemanských gest a šarmantního vystupování.  Všem zúčastněným to velmi slušelo a zpříjemnilo běžný den ve škole. 


 

Český den proti rakovině

 


Od 29. 9. 2021 do pátku 1. října probíhala na naší škole sbírka Český den proti rakovině. Letos se konal jubilejní 25. ročník této sbírky.
S tradiční akcí boje proti rakovině se pojí i veřejná sbírka Ligy proti rakovině Praha.
V tomto roce byla sbírka zaměřená především na nádory ledvin, močového měchýře a prostaty. Český den proti rakovině je nejstarší sbírka v ČR, která se pravidelně koná již od roku 1996. Žluté kvítky měsíčku lékařského zářily naší školou. Tuto sbírku podpořili žáci, učitelé, správní zaměstnanci i rodiče. Tímto bychom Vám všem chtěli poděkovat za účast, certifikát o výši vybraného příspěvku zveřejníme, jakmile bude dodán. Ještě jednou všem děkujeme za podporu.

 


Sbírka třídních kolektivů pro Dobrého anděla


V měsíci prosinci se konala dobrovolná sbírka třídních klektivů pro Dobrého anděla.
Všichni víte, že několikátý rok spolupracujeme s nadací Dobrý anděl. Každá třída má andělskou nálepku na dveřích, symbol Dobrého anděla máme i na našich webových stránkách. A to přece znamená, že ve všech třídách je plno dobrých andělů, kteří jsou připraveni pomoci druhým. Třídy přispěly celkem 7013 Kč. Ze získaných finančních prostředků budeme zase celý rok nadále podporovat malého Danečka, kterému každý měsíc posíláme finanční příspěvek ve výši 500,- měsíčně.
Jsme moc rádi, že přispělo tak velké množství žáků. Děkujeme nejen jim, ale také vám, rodičům, za podporu. 

 
 

Sbírka knih


Nezisková organizace Celé Česko čte dětem, se v projektu „Knihy pro nemocnice a dětské ordinace“ snaží ve spolupráci s dárci vybavovat dětské knihovničky v nemocnicích a v ordinacích dětských lékařů. I naše ZŠ Ostrava, Gen. Píky 13A, Ostrava se zúčastnila výše uvedeného projektu a uspořádala v listopadu 2019 sbírku knih, do které se zapojili především rodiče našich dětí. Knihy jsme dne 27. 11. 2019 rozvezli do těchto míst:


40 knih  - Fakultní nemocnice v Ostravě - dětské oddělení
35 knih  - Nemocnice s poliklinikou Havířov - dětské oddělení
20 knih - Dětské centrum Domeček
20 knih - Mobilního Hospic Ondrášek    
  
Součástí knih byly i záložky do knih a brožurky s informacemi, jak je důležité dětem číst.
Věříme, že knížky děti potěší a pomohou dětem zkrátit dlouhé chvíle v nemocnici.

 

 


 


 

2. Konference žákovských parlamentů základních škol Moravskoslezského kraje


Dne 23. 10. 2019 se členové Žákovského parlamentu zúčastnili 2. konference žákovských parlamentů základních škol Moravskoslezského kraje v Krnově. Tato akce proběhla pod záštitou starosty a místostarosty Krnova Ing. Tomáše Hradila a Mgr. Pavla Moravce. Konference byla pořádána Konzultačním centrem pro žákovské parlamenty při ZŠ Krnov, Janáčkovo náměstí ve spolupráci se Školou pro demokracii a městem Krnov. Cílem setkání byla vzájemná inspirace, posílení spolupráce mezi jednotlivými školami v rámci žákovských parlamentů, plánování a organizování projektů. Nedílnou součástí byla prezentace našich projektů, akcí a soutěží. Taktéž jsme naplánovali spolupráci s ŽP v Bruntále, jehož zástupci přijedou na přátelskou návštěvu na naši školu počátkem února 2020.
Tímto bychom chtěli poděkovat všem žákům a učitelům školy za účast a podporu na akcích, které koná Žákovský parlament.

2. Konference Žákovských parlamentů - fotogalerie

 
 

Kroužek Žákovský parlament jako efektivní nástroj pro rozvoj kompetencí pro demokratickou kulturuVzdělávání v oblasti demokratické výchovy žáků má v dnešní době stále větší význam. V tomto školním roce probíhá na naší škole kroužek pod názvem Žákovský parlament jako efektivní nástroj pro rozvoj kompetencí pro demokratickou kulturu. Kroužek je určen pro zástupce ŽP z 5. - 6. tříd.
Žáci se v průběhu školního roku 2019/2020 vzdělávají v oblasti demokratické výchovy a prohlubují si vědomosti ohledně fungování ŽP – co je žákovský parlament, osoba koordinátora, volby, fungování a pravidla parlamentu, jednací řád parlamentu, aktivity, spolupráce, cíle parlamentu a řada atd.
Práce ve školním parlamentu snad žákům ukáže důležitost zapojit se v dospělém věku do politického života v České republice a zlepší život v naší zemi.

Kroužek - fotogalerie

 Suit Up den 2019

ŽP je již druhým rokem zapojen do projektu Hrdá škola. V rámci tohoto projektu jsme dne 15. 10. 2019 vyhlásili Suit up den, kdy všichni, kdo měli zájem, přišli hezky a formálně oblečeni do školy. Chlapci si mohli vzít košile, saka, motýlky, kšandy a cokoliv dalšího, co je napadlo. Děvčata naopak šaty, kostýmky, košile, sukně či další parádní kousky z jejich nepřeberných zásob. Tento den byl na naší škole dnem gentlemanských gest a šarmantního vystupování.  Všem zúčastněným to velmi slušelo a zpříjemnilo běžný den ve škole.

Suit up den 2019 - fotogalerie
 

 

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Ljuba Konečná | Počet přečtení: 819x


Partneři naší školy


Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace