BYLI JSME V PRALESE

30. června 2016

Odměnou pro žáky šestých a sedmých ročníků, kteří vyhráli soutěž Příroda s otazníky pořádanou SVČ Korunka byl zájezd konaný 23. 6. 2016 do CHKO Beskydy. Dolní Lomnou a prales Mionší tak mohli poznat žáci, kteří se v soutěži umístili na prvním až třetím místě, což nebylo vůbec lehké. Z naší školy se účastnili tři žáci ze šestého a tři žáci ze sedmého ročníku. V pralese nás průvodce seznámil s tím, jaké byliny a dřeviny tam rostly kdysi, a jaké zde najdeme dnes. Návštěvu Dolní Lomné jsme zakončili v nově otevřeném výukovém středisku Ursus, které velice poutavě díky interaktivním prvkům přibližuje návštěvníkům místní přírodu. Na vše jsme si mohli sáhnout. Nejvíce nás zaujalo, jak vznikaly a čím jsou tvořeny místní hory, jejich 3D model nebo jak vidí svět různá zvířata a jak je poznáme podle stop v terénu. Výlet jsme si užili, dozvěděli jsme se mnoho nových a zajímavých informací o přírodě.

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Jakub Ksiažek | Počet přečtení: 1870x