Den Země 2015

4. května 2015

I v letošním školním roce jsme si na naší škole připomněli tento významný den různorodými činnostmi. Úklidem areálu školy a přilehlého sídliště jsme se připojili k celorepublikové akci Ukliďme Česko, jež byla oceněna Ekologickým Oskarem. Většina žáků prvního stupně v rámci Putování s Křemílkem a Vochomůrkou plnila na stanovištích tělocvičny úkoly s ekologickou tématikou pod vedením deváťáků. Od pátých tříd se program žáků lišil po jednotlivých ročnících. Ti nejmladší zkoumali skladbu rostlin na Černé louce, šesťáci zvelebovali školní arboretum a navštívili Komenského sady, kde se zapojili do aktivit pořádaných k tomuto dni městem. Sedmáci absolvovali pořad Sluneční odysea v nově zrekonstruovaném Planetárium J. Palisy v Ostravě - Porubě a osmé ročníky si své obzory rozšířily v rámci exkurze do Úpravny vod v Nové Vsi. Úkolem žáků devátých tříd bylo vyzkoušet si, jaké to je, když mají zvládnout děti, v jejichž rozverném věku byli nedávno i oni sami. Zhostili se toho se ctí a nutno podotknout, že vzájemná spolupráce obohatila nejen ty nejmenší, ale i naše letošní absolventy.

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Iveta Novotná | Počet přečtení: 2156x