MODRÁ JE DOBRÁ

26. března 2015

V rámci celosvětové ekologické kampaně Litter Less (Když méně znamená více… aneb snižme množství odpadu) a Světového dne vody jsme 19. 3. 2015 uspořádali projektový den, který se nesl na „modré vlně“ v duchu zmíněných témat.
Ve vodním baru žáci testovali, zda poznají rozdíl mezi vodou pořízenou v obchodě a kohoutkovou. Následně hledali odpověď na to, co je výhodnější. Zda pití vody z vodovodu nebo nákup té balené. V průběhu výuky všichni plnili různorodé aktivity zabývající se problematikou vody, vyráběli plakáty nebádající k pití vody kohoutkové, zamýšleli se nad otázkou hromadění odpadů a znehodnocování životního prostředí vzniklé v souvislosti s nákupem vody v plastových lahvích. Pokud třída splnila zadané úkoly a navíc přišly všechny děti celé v modrém oblečení, mohly být zařazeny do slosování o exkurzi na vodní nádrž Morávka s návštěvou rybí líhně. A kdo ji vyhrál? Členové Ekotýmu vylosovali třídy 5. B a 9. B. Gratulujeme!

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Iveta Novotná | Počet přečtení: 2287x