Pébéčko - participativní rozpočet

22. května 2022

Vážení žáci,

vedení školy se rozhodlo uspořádat celoškolní projekt participativního rozpočtování: Pébéčko. Máte tak příležitost podat svůj vlastní návrh, jak zlepšit prostředí a atmosféru v naší škole.
K dispozici je celková částka na Pébéčko ve výši 40.000 Kč, maximální částka na jeden návrh je 20.000 Kč. O podaných návrzích se bude hlasovat a vítězný projekt bude v nejkratší době na naší škole realizován.

Pro zvě(í)davé: Slovo Pébéčko je vytvořeno z anglického výrazu pro participativní rozpočtování PARTICIPATORY BUDGETING.

Než se rozhodnete Poslat návrh, přečtěte si záložku Pravidla a seznamte se s harmonogramem a materiály (ke stažení). Návrhy, které již byly podány vašimi spolužáky, najdete na záložce Návrhy. Tady také zjistíte, zda byl nebo nebyl váš návrh schválen do hlasování a proč. Na záložce Kontakt se dozvíte, kdo je koordinátorem Pébéčka, tedy kdo má na naší škole Pébéčko na starosti.

Více informací se dozvíte ZDE.

Vážení žáci,

na naší škole se od 5. 4. 2022 rozběhl celoškolní projekt participativního rozpočtování -  Pébéčko.
Jednotlivé třídy od 5. – 9. ročníků mají příležitost podat svůj vlastní návrh, jak zlepšit prostředí a atmosféru v naší škole.
O podaných návrzích se bude poté hlasovat a vítězné 2 projekty budou v nejkratší době na naší škole realizovány.

Návrhy, které již byly podány vašimi spolužáky, najdete na záložce NÁVRHY.

Vážení žáci,

od 5. 4. 2022 se rozběhl celoškolní projekt participativního rozpočtování - Pébéčko.
Jednotlivé třídy od 5. – 9. ročníků měly příležitost podat svůj vlastní návrh, jak zlepšit prostředí a atmosféru v naší škole. Od 25. 4. – 29. 4. 2022 proběhlo schvalování návrhů.
Vedení školy spolu se zástupci ŽP vybralo 6 návrhů.
Nyní třídy 6 vybraných návrhů zahájí od 2. 5. 2022 – 13. 5. 2022 svou propagační kampaň.

Jak již všichni víte, od 5. dubna 2022 probíhá na naší škole celoškolní projekt participativního rozpočtování - Pébéčko.
Nyní třídy vybraných návrhů zahájily propagační kampaň, která na naší škole probíhá od 2. 5. 2022 – 13. 5. 2022. Žáci jednotlivých tříd tvoří propagační letáky, ve vestibulu školy hrají propagační videa, všichni se snaží získat hlas pro svůj návrh.
Zasíláme k nahlédnutí propagační letáky jednotlivých tříd: 6. B, 8. B., 8. C, 9. A, 9. B
Hlasování bude probíhat od 16. 5. 2022, kde žáci od 4. ročníků až po 9. ročníky dají svůj hlas jednomu z návrhů. Hlasování se budou účastnit také všichni učitelé a správní zaměstnanci.

Propagační létáky naleznete zde

Propagační videa naleznete zde

Od dnešního dne 16. 5. – 23. 5. 2022 bude na naší škole probíhat v rámci Pébéčka hlasování D21 – Janečkovou metodou. Tato metoda dává hlasujícím k dispozici více než jeden hlas, tedy umožňuje vybrat více než jednu možnost z daného hlasování.
Kolik bude při hlasování k dispozici hlasů? Počet kladných hlasů, které bude mít každý žák k dispozici, se rovná počtu projektů, o kterých se bude hlasovat, děleno třemi – tzn. Každý žák od 4. do 9. ročníků má 2 hlasy. Hlasy není možné kumulovat, to znamená, že každý hlas přiřadí žák jinému projektu. Hlasování bude probíhat v rámci výuky informatiky.

ROZHODNĚTE SAMI, KTERÉ DVA NÁVRHY SE NA NAŠÍ ŠKOLE USKUTEČNÍ.

Odkaz pro hlasování: ZDE
Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 584x