Prázdniny v číslech

10. června 2010

V naší škole jsou k aktivitě eTwinning zapojeni žáci třídy 2.B, kteří společně se stejně starými žáky z polského Cieszyna ze Szkoły Podstawowe nr 1 a ze základní školy s polským vyučovacím jazykem z Vendryně pracují od června 2008 na projektu „WAKACJE W LICZBACH - PRÁZDNINY V ČÍSLECH“.

Výsledky svých prací publikují ve společném internetovém magazínu, do kterého můžete nahlédnout zde. Vrámci spolupráce uskutečnili žáci společně se svými učitelkami dvě setkání. První se konalo v září ve vendryňské základní škole, druhé na konci dubna na naší základní škole. Setkání bylo podporováno STATUTÁRNÍM MĚSTEM OSTRAVA, které naší škole poskytlo dotaci ve výši 7100,-Kč. Třetí setkání na děti teprve čeká, a to v měsíci říjnu v polském Cieszyne.

Hlavním cílem projektu bylo rozvinutí příhraniční spolupráce základních škol z Polska a České republiky, a také komunikace žáků druhých tříd jednotlivých škol prostřednictvím dvou sobě podobných jazyků. Chceme umožnit žákům mladšího školního věku přijít do kontaktu s cizojazyčně hovořícími dětmi ze sousední země a dát jim příležitost s nimi komunikovat i přes jazykové bariéry, které mezi nimi jsou.

Setkání v Ostravě s názvem „Jazyk pro nás není překážkou“ bylo realizováno prostřednictvím dvou rozdílných bloků. Dopolední část byla zaměřena na spolupráci dětí ve čtyřčlenných týmech, ve kterých plnily úkoly zaměřené na propagaci a seznámení s městem Ostravou. Odpolední část byla ve znamení vytvoření společného výtvarného díla na 20 m dlouhém výkrese. Tématem byly významné stavby a prvky Vendryně, Cieszyna a Ostravy. Ústředním prvkem celého díla byly stopy bot, které evokovaly cestu dětí z Ostravy přes Cieszyn až do Vendryně.

Fotografie ze společného setkání si můžete prohlédnout v sekci Fotogalerie  pod názvem eTwinning - Partnerství škol.

Ze společného setkání vznikla i následující prezentace.

Podívejte se, jak vypadá po dokončení společný téměř 20 m dlouhý obraz:

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Lenka Skýbová | Počet přečtení: 6495x

Přepnout na klasické zobrazení