Významní absolventi naší školy

19. září 2019

Štěpán Kaminský – herec

Vystudoval ostravskou konzervatoř. Poté hostoval v Divadle Aréna v Ostravě v inscenacích Tarelkinova smrt a Hamlet. Pokračoval ve studiu na JAMU v Brně, kde absolvoval hudebně-muzikálové oddělení rolí Sweeneyho Todda v muzikálu Sweeney Todd (ďábelský holič z Fleet Street). Spolupracuje s Divadlem Na orlí a Buranteatrem (Pán s kaméliemi).
Činohra Národního divadla v Brně byla od sezony 2015/16 jeho prvním angažmá. Vidět jste ho mohli například v inscenacích Je třeba zabít Sekala, Saturnin či v pohádce Perníková chaloupka.
Hrál v seriálu Četnické humoresky či v seriálu 1. Mise.

Michaela Nedomová

Od roku 2010 se věnuje modelingu. Nafotila několik kampaní a hned v roce 2011 získala
2. místo v celostátní soutěži krásy Dívka roku. V roce 2014 se stala tváří ostravské značky originálních kabelek DaraBags a v roce 2017 se probojovala do TOP 13 České Miss.
V roce 2015 úspěšně ukončila své středoškolské vzdělání na šestiletém Gymnáziu Hladnov. Domluví se španělsky, česky i anglicky. Od roku 2016 působila jako redaktorka a následně jako zástupkyně šéfredaktorky ve studentském časopise Sokolská33. V roce 2018 ukončila bakalářské studium ekonomické žurnalistiky na VŠB-TU Ostrava. V současnosti pracuje jako redaktorka televize Prima.

Kristýna Kubíčková

Do finále soutěže krásy Česká Miss 2016 se dostala ve svých 18 letech. Porotu zaujala a stala 2. Vicemiss. Je vystudovaná cukrářka, ve volném čase se věnuje pečení dortů. Pravidelně chodí do fitka a tancuje. Jejím největším životním vzorem je maminka. Dnes se věnuje modelingu.

Dominika Myslivcová

Známe ji jako českou modelku, blogerku, youtuberku a političku. V jedenácti letech založila svůj první blog. Od roku 2010 má vlastní Youtube kanál, na který nahrává videa. Proslavila se videem portugalské verze skladby „Barbie girl", které má přes 70 milionů zhlédnutí. Vystoupila v řadě reklam.

Ondřej Malý

Mezi jeho koníčky patřil florbal a hra na kytaru. Později zjistil, že ho baví herectví. Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě. V 17 letech natočil s režisérem Tomášem Krejčím svůj první film Fredy a Zlatovláska (2008). Tomáš Krejčí ho poté obsadil do jedné z hlavních rolí v prvním českém animovaném fantasy filmu Poslední z Aporveru (2012). V současnosti působí jako herec v Národním divadle moravskoslezském.

Martina Smištíková

Stolní tenistka, vystudovala Sportovní gymnázium v Ostravě. V juniorských kategoriích byla
několikanásobná medailistka z MEJ. Později se stala členkou širšího reprezentačního týmu žen České republiky.

Iveta Vacenovská

Stolní tenistka, olympionička, juniorská mistryně Evropy a několikanásobná seniorská mistryně České republiky. V sezóně 2012 nastupovala za rakouský tým Linz AG Froschberg, se kterým v roce 2009 vyhrála Ligu mistrů. Na světovém žebříčku IITF pro dvouhru byla nejvýše klasifikována v březnu 2010 na 46. místě.
V roce 2011 absolvovala bakalářský studijní obor tělesná výchova a sport na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze.

Robert Urban

Divadelní, filmový a seriálový herec. Od dětství se aktivně věnoval tanci a zpěvu. Zúčastnil se Mistrovství ČR v latinskoamerických tancích a ve stepu. V roce 2009 absolvoval hudebně dramatický obor na Janáčkově konzervatoři v Ostravě.
Mohli jsme ho vidět v televizním seriálu První republika a Moje tvář má známý hlas. Působí jako herec v Městských divadlech v Brně.

Jakub Šiřina

Basketbalový reprezentační rozehrávač působí v BK v Opavě. Byl členem reprezentačního týmu, který v roce 2015 vybojoval na ME 7. místo a účast v olympijské kvalifikaci, účastnil se i posledního evropského šampionátu v roce 2017.  Zasloužil se o výborné umístění našich basketbalistů na MS v Číně v roce 2019, kde skončil náš tým na 6. místě. S jeho jménem jsou spojeny i největší úspěchy opavského basketbalu posledních let.

Aleš Juchelka

Český politik, moderátor, scenárista a dramaturg, od října 2017 poslanec Poslanecké sněmovny PČR zvolený jako nestraník za hnutí ANO 2011, předtím v letech 2010 až 2014 zastupitel města Ostravy za TOP 09.
Působil jako moderátor v Radiu Čas a v Českém rozhlase. V roce 1998 se stal zaměstnancem České televize, kde pracoval jako scenárista, dramaturg a moderátor. Podílel se například na pořadech Cyklus proti proudu, Ta naše povaha česká a moderoval třeba Medúzu, Exit 316 nebo Křesťanský magazín. Vystudoval obor ekonomie na Ekonomické fakultě Vysoké školy báňské.

Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 3716x