Zájezd do Anglie s výukou anglického jazyka

14. října 2015

Ve dnech 3. - 9. 10. 2015 zorganizovala naše škola pro žáky 7.- 9. ročníků zájezd do Anglie s výukou anglického jazyka na škole nedaleko Stratfordu nad Avonou. Naší snahou bylo přiblížit žákům anglické reálie a umožnit jim vyzkoušet si své znalosti z angličtiny. V tomto směru naší žáci rozhodně nezklamali. Jejich znalosti a bezprostřednost ocenili samotní angličtí učitelé. Třídenní výukový blok byl zakončen divadelním vystoupením žáků, za který byli odměněni zaslouženým potleskem. Ti nejlepší si odnesli sladkou odměnu. Množství nakoupených dárků a suvenýrů je důkazem toho, že i v běžném obchodním styku neměli žáci s angličtinou žádný problém.
Ubytováni jsme byli v hostelu nedaleko Stradfordu, odkud jsme každý den v 8.30 vyjížděli do nedaleké školy. Po výuce v délce 3 vyučovacích hodin jsme odjížděli za poznáváním okolí a za zábavou. Program byl velmi pestrý.
První den našeho pobytu v Anglii jsme navštívili přímořské středisko Brighton. Do tajemství mořských hlubin se žáci ponořili při návštěvě nejstaršího akvária na světě Sea Life Centre. Následovala prohlídka zábavného mola Brighton Pier. Na řadu přišly první nákupy a ochutnávky britských specialit. Procházkou městem jsme se dostali k Brighton Royal Pavilion. Toto přímořské letní sídlo prince postavené v 19. století jsme si samozřejmě prohlédli a přenesli se na chvíli do historie. Někteří však zatoužili po nákupech v obchodních centrech s módním zbožím a i toto přání jim bylo splněno. Následovala krátká procházka po pobřeží, následně jsme se s mořem rozloučili a směřovali na ubytování do hostelu Yha ve Stradfordu.
Druhý den našeho pobytu na britských ostrovech jsme po ukončení výuky vyjeli do města Windsor. Dali jsme přednost zábavě, neboť na návštěvu Legolandu se těšili opravdu všichni. A zklamán nebyl opravdu nikdo. Od vyzkoušení bezpočtu atrakcí neodradil žáky ani trvalý déšť. Ale byli jsme v Británii a s takovým vývojem počasí se musí počítat. Druhý největší obývaný hrad na světě po Pražském hrdě jsme si prohlédli už jen z vnějšku. Prošli jsme se starobylými uličkami městečka, nakoupili suvenýry a byl čas k návratu na ubytování. Mimochodem strava byla velmi dobrá. Pravá anglická snídaně, každý den balíček na cestu místo oběda a večer velmi rozmanitá teplá večeře včetně zákusku.
Následující den po výuce jsme odjeli do univerzitního města Oxfordu. Prohlédli jsme si historické centrum města a navštívili slavnou Christ Church College. Nejslavnější z velkých síní všech oxfordských kolejí je Great Hall, v jejíchž prostorách se natáčel Harry Potter. Obdivovali jsme její pozoruhodný interiér a jen těžko jsme se srovnávali s faktem, že se jedná o obyčejnou jídelnu pro studenty.
Samotný Stratford jsme si prohlédli ve středu po výuce a slavnostním ukončení výukového bloku. Stratford je město spjaté s životem Williama Shakespeara. Prohlédli jsme si jeho rodný dům ,navštívili i místo jeho posledního odpočinku. Následovala návštěva motýlí farmy ,kde kromě nádherných motýlů byly i různé druhy neobvyklého hmyzu. Zajímavá pro nás byla i projížďka lodí po řece Avon.

Poslední pobytový den v Anglii patřil samozřejmě návštěvě Londýna. Po klidném anglickém venkově jsme se museli srovnat s ruchem a hektickým životem a provozem velkoměsta, které má více než 8 milionů obyvatel. Nejprve jsme si prohlédli Londýn z výšky projížďkou na London Eye. Následovala okružní jízda centrem Londýna ve slavném doubledecker.Pěší procházkou jsme prošli historické centrum a prohlédli si budovu Buckinghamského paláce, vyfotografovali jsme se s královskou gardou, prošli jsme ulicí White Hall, nahlédli do Downing Street a kolem Westmisterského opatsví a budovy parlamentu jsme se vraceli zpět k Temži a ukončili náš pobyt v Londýně cestou lodí na Greenwich, odkud jsme si prohlédli večerní osvětlený Londýn a kde jsme náš náročný týdenní program završili.

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Eva Bernátková | Počet přečtení: 1921x