4. září 2023

Na naší škole vzděláváme žáky podle vlastního školního programu, na jehož tvorbě se podíleli pedagogové naší školy. Průběžně je doplňován a přizpůsobován aktuální situaci. Poslední korekce proběhla v září 2021. Tento program byl vytvořen na základě rámcového vzdělávacího programu vydaného ministerstvem školství, který je závazný pro všechny typy základních škol. Snažili jsme se, aby se v tomto dokumentu odrážely výchovně vzdělávací strategie specifické pro naši školu.

Nově jsme zavedli Výchovu ke zdraví, jako samostatný předmět, který má za cíl dát žákům přehled o základech podpory zdraví. Žáci jsou vedeni k uvědomění si odpovědnosti za vlastní život a také k tomu, že zdraví není pouze fyzické, ale také psychické, sociální a duchovní. Při výuce si žáci osvojují zásady zdravého životního stylu a jsou vedeni k jejich uplatňování ve svém životě i k osvojování účelného chování při ohrožení v každodenních rizikových situacích i při mimořádných událostech.

Další nový předmět nese název Grafika a multimédia. Je zaměřen na počítačovou grafiku a zpracování multimediálního obsahu. Žáci jsou vedeni k vyhledávání vhodných ICT nástrojů, využití internetu i algoritmizaci úloh.

Snahou všech pedagogů naší školy je poskytnout žákům kvalitní základy všeobecného vzdělání. Našim cílem je rozvíjet osobnost každého žáka školy tak, aby byl schopen samostatně logicky myslet, svobodně se rozhodovat a aby uměl komunikovat s lidmi. Vytváříme žákům podmínky pro další vzdělávání, aby byli využitelní na trhu práce nejen v rámci naší republiky, ale také v zemích Evropské unie.
Snažíme se žákům zajistit pohodové a bezpečné školní prostředí, které podněcuje jejich tvořivost a aktivitu. Nezapomínáme ani na žáky s diagnostikovanými specifickými poruchami učení a v neposlední řadě poskytujeme prostor také žákům talentovaným, kterým vytváříme prostor pro svou realizaci a růst.

Škola je zaměřena na:
- výpočetní techniku
- kvalitní výuku cizích jazyků s rodilým mluvčím
- výuku tělesné výchovy
- rozvíjení uměleckých oborů- hudebního, výtvarného i keramického
- environmentální výchovu
- zdravý životní styl
- pracovní činnosti

Hlavní důraz při naplňování námi stanovených cílů klademe na to, aby:
- žáci chodili do školy rádi
- mohli otevřeně vyjadřovat své názory
- naše škola byla otevřená dětem, rodičům i všem ostatním, kteří mají o nás a naši práci zájem