Den Policie ČR, bezpečnostních složek a složek integrovaného záchra

16. června 2014

V sobotu 14. června 2014 se od 10 hodin na Slezkoostravském hradu konala akce „ Den Policie České republiky, bezpečnostních složek a složek IZS. Zájemci z řad žáků naší školy ani tuto sobotu nevynechali a akce se zúčastnili. Byl nachystán výjimečný program a letošní „Den“ se od těch předešlých opravdu lišil. Pro prezentaci spojili „síly“ kromě policistů hasiči, záchranáři, ostravští strážníci, Armáda České republiky, Vazební věznice Ostrava, vojenská posádka Přáslavice. Žáci měli možnost zblízka vidět ukázky speciálních technik, akční ukázky elitních jednotek. Ukázky služebních psů patřily oddílům moravskoslezských a slovenských policistů. Zásahové jednotky nabídly ukázky zadržení pachatelů, kteří ujíždí z místa, další ukázky imitovaly zadržení rukojmího v bance, kdy musela nastoupit zásahová jednotka s balistickými štíty. K nejzajímavějším ukázkám patřilo bojové umění Musado, které bylo v režii vojenské posádky Přáslavice. Velmi akční byla ukázka zákroku příslušníků Vazební věznice Ostrava proti vzpouře odsouzených. Spolupráci hasičů, policistů a zdravotníků žáci viděli u dopravní nehody se zraněnými. V průběhu dne byla prezentovaná nejnovější technika služby dopravní policie, pyrotechnické služby, k vidění byla speciální vozidla, obrněné kolové vozidlo, robot pyrotechnické služby, různé zbraně a žáci měli možnost nahlédnout jako zadržení do „Antona“ či vrtulníku. Příští rok nemůžeme na tomto dni chybět, vždyť i mnozí rodiče zavítali současně se svými dětmi!

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Iva Robková, Mgr. Ljuba Konečná | Počet přečtení: 976x