Den Slabikáře v 1.A,1.C

20. listopadu 2015

Děti už zvládly první písmenka, přelouskaly celou Živou abecedu a čekal je jejich velký den. Den Slabikáře. Vždyť dostanou svou první knihu! Ve slabikáři je čekají říkanky, básničky i první pohádky. Mnohé děti nemohly ani dospat. Předvedly malou ukázku toho, co se od září již stačily naučit. Zopakovaly si básničky, písmenka, slabiky, slova i jednoduché věty, čtení i psaní tiskacích a psacích písmen, slabik a slov. To všechno už děti zvládly. Klíčem si pak svůj slabikář otevřely.
Přejeme mnoho krásných chvil při čtení knih.

Návštěva u prvňáčků

Ve čtvrtek 19. října 2015, jsem podnikla výpravu za dětmi do 1. A. Paní učitelka Mgr. Dagmar Burková mě požádala, abych dětem slavnostně předala SLABIKÁŘ. Šla jsem se podívat, co všechno se už za těch 10 týdnů naučily. Po otevření dveří s nápisem 1. A jsem se ocitla jako v pohádce. Všude kolem mě byly nejrůznější obrázky zvířátek, vláčků, květinek, čísel a písmenek a uprostřed tohoto kouzelného světa seděla dvacítka nadšených prvňáčků. Přivítali mě velmi nadšeně a slíbili, že mi předvedou, co se všechno naučili. Domluvili jsme se, že je budu při práci fotografovat, aby je mohli doma vidět také maminky, tatínci, babičky i dědečkové.............

Jakmile si vzala slovo paní učitelka, už z ní malé slečny a chlapci nespustili oči. Učili se písmenka, četli slabiky a předváděli, jak už začínají číst. Děti také psaly, četly, zpívaly, recitovaly a moc se jim to vše líbilo. Paní učitelka s plnou náručí trpělivosti ochotně vysvětlovala, napovídala a povzbuzovala každého, kdo se cítil trochu nejistý. Prvňáčci byli nádherně bezstarostní, spontánní a šťastní. Protože se jim to všem opravdu dařilo, dostali svůj první slabikář a pamětní list na tento významný den. Všichni byli opravdu šťastní a velmi si toho považovali. Na naší škole budeme dělat vše pro to, aby jim toto nadšení a bezstarostnost vydrželo co nejdéle.

Práce učitelů je vždy velmi náročná, ale ta v prvních třídách, patří skutečně k té nejnáročnější. Jistě by mi dali za pravdu všichni, kdo by strávili čas mezi dětmi alespoň jednu vyučovací hodinu, tak jako já. Držím všem prvňáčkům i jejich paní učitelkám palce, ať se jim práce daří i v dalších týdnech.
Pokuste se prostřednictvím fotografií, nakouknout do světa prvňáčků.

Fotky zde:

Přehled starších článků | Autor: Mgr.Burková,Mgr.Demeterová | Počet přečtení: 1281x