Den Země a Ukliďme Česko 2016

25. dubna 2016

Žáci i učitelé naší školy oslavili tento den projektem zaměřeným na prohloubení vztahu člověka k přírodě, k vlastnímu zdraví a poznání okolí našeho města. Za objevováním ekosystémů se nejmenší děti vydaly do přírodních rezervací Turkov a Štěpán, které se vyskytují na území Ostravy. Starší ročníky podnikly dobrodružné výlety naučnou stezkou na haldu Emu, do ostravské zoo a také navštívily kulturní památku Landek či Planetárium J. Palisy. O zlepšení prostředí školy se zasadili žáci druhého stupně pracemi ve školním arboretu a výsadbou zeleně v atriu. Úklidem na sídlišti Fifejdy a cyklostezce podél řeky Ostravice jsme se zároveň připojili k největší dobrovolnické akci „Ukliďme Česko“, jež byla oceněna ekologickým Oskarem. Pocit z aktivně prožitého dne i dobře odvedené práce nás hřál stejně, jako slunce na jarní obloze.

Fotky zde:

Přehled starších článků | Autor: Mgr.Iveta Novotná | Počet přečtení: 789x