Dětský ateliér

10. září 2023

Keramika

Na naší škole si mohou děti vybrat kroužek, který je bude nejen bavit, ale bude také pro ně přínosný. Jeden z mnoha, je keramický kroužek. Výsledkem tohoto kroužku, není pouze samotný výrobek, ale především rozvoj jemné i hrubé motoriky, schopnost koncentrace a získání pracovních návyků. Prostřednictvím keramiky lze děti nepřímo navrátit zpět k přírodě, vést k poznání, že hlína má neomezenou životnost, může se recyklovat a používat opakovaně.

Keramická dílna je  ve škole přibližně od roku 2008, prošla již několikrát modernizací. Poskytuje dostatek prostoru, pomůcky, nástroje, novou keramickou pec, velké množství barevných glazur, hrnčířský kruh, speciální keramické náčiní a kvalitní keramickou hlínu.
Kroužek je určený všem zájemcům, úplným začátečníkům a také již pokročilým zájemcům. Je důležité začít od jednoduchých výrobků po složitější. Nejprve se učíme hlínu zpracovat, válet, vykrajovat, spojovat a tvarovat.

Snažíme se o  individuální přístup ke každému dítěti, o  rozvoj jeho manuálních předpokladů a výtvarných vloh. Přitom se dbá na estetickou úroveň a dokonalost zpracovaných výrobků.

Žáci si mohou většinu svých výrobků odnést domů, jsou ale také díla, která putují za dobrými účely jinam. Naše škola se každoročně zapojuje do projektu, kdy žáci obdarovávají seniory z místního domova, a tak i zde putuje spoustu keramiky. Seniorům dokáží vykouzlit nejeden úsměv a děti si tak uvědomují, jak je dobročinnost důležitá.

Do našich dílen se můžete kdykoliv přijít podívat, jste srdečně zváni, ať už jste začátečníci nebo pokročilí.

Kroužky 2023/2024

Keramika - pro 2. ročník - Pondělí 15.00 - 16. 30 hod. -  Dagmar Buláková