Dětský ateliér

1. září 2019

Keramika 


Od října mohou děti opět na naší škole navštěvovat keramickou dílnu, která poskytuje dostatek prostoru, pomůcky, nástroje a materiál. Naše škola tak skýtá možnosti nejmodernější soběstačné keramické dílny. V roce 2017 jsme zakoupili druhou větší keramickou pec, máme velké množství barevných glazur, hrnčířský kruh, speciální keramické náčiní a kvalitní keramickou hlínu. 

Pro velký zájem o keramiku jsme v letošním školním roce 2019/2020 otevřeli tři kroužky, do kterých se mohou přihlásit žáci nejmladší, ale i nejstarší. Dle pokročilosti a věku jsou zařazeni do příslušné skupiny.

Některé děti navázaly na práci z loňského roku, ale přivítali jsme i spoustu nových nadšenců.
Žáci si mohou většinu svých výrobků odnést domů, jsou ale také díla, která putují za dobrými účely jinam. Naše škola se každoročně zapojuje do projektu, kdy žáci obdarovávají seniory z místního domova, a tak i zde putuje spoustu keramiky. Seniorům dokáží vykouzlit nejeden úsměv a děti si tak uvědomují, jak je dobročinnost důležitá.

I při zápisu do prvních tříd dostávají budoucí školáci malou drobnost vyrobenou našimi žáky. A největší zájem o naše keramické výtvory přichází v období před Vánoci, kdy se pořádá Vánoční jarmark. Zde si každoročně mohou rodiče nakoupit keramiku od svých ratolestí. Žáci tak tímto způsobem mohou přispět do třídního fondu, a poté z utržených peněz jet třeba na výlet s celou třídou.

Aby naši žáci byli šikovní, musí mít i šikovné a zručné vedení. Mezi dlouholeté příznivce keramické hlíny patří paní vychovatelka Dáša Buláková, ta je autorem i letošních krásných medailí pro prvňáčky, kteří se účastí zápisu. Paní vychovatelka má cit pro umění a s dětmi dělá vskutku krásné práce. V našem keramickém týmu je i všestranně nadaný pan učitel Hlaváč, ten se stará o starší ročníky a nejednoho žáka inspiroval ke studiu na umělecké škole. Mladším žákům se věnují paní vychovatelka Buláková a Krakowczyková, které učí základy práce s hlínou tak, aby děti kroužek bavil i v letech následujících.

Do našich dílen se můžete kdykoliv přijít podívat, jste srdečně zváni, ať už jste začátečníci nebo pokročilí.


Keramika I.         1. - 2. ročník     PO  15:00 - 16:30     p. Buláková
Keramika II.        3. - 5. ročník     ČT  13:00 - 14:00     Mgr. Krakowczyková
Keramika III.       5. - 9. ročník     PO  14:50 - 15:50     Mgr. Hlaváč
Keramická dílna 
 

         

 

 

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jan Veselý | Počet přečtení: 9938x


Partneři naší školy


Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace