Obezita není náhoda

11. února 2015

V rámci projektu PaV, jsem v oblasti výživy zajistili žákům 5.ročníku besedu s názvem „Obezita není náhoda“.
Odborníci z agentury JLM dětem velmi poutavě přiblížili problematiku obezity mezi dětmi. Naučili je, jak si podle tabulek vypočítat svou ideální váhu a jaká rizika s sebou nadváha přináší.
Celá přednáška byla poutavě proložena fotografiemi, grafy, tabulkami a vtipnými kresbami. Děti se seznámily s pojmy – správná strava, dehydratace, mentální anorexie. Všechny děti dostaly papírové tašky s propagačními materiály, na jejichž zadní straně si podle pokynů lektorky vyplnily údaje o svém vlastním životním stylu a na konci besedy tak zjistily, jak na tom samy jsou a jaké mají do budoucna riziko vzniku obezity.
Lektorka se s žáky bavila i o výživové pyramidě a byla velmi mile překvapená, že děti přesně věděly, o co se jedná a dokázaly ji o pyramidě i něco říci.

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Dostalova Martina | Počet přečtení: 1114x