Projekt - eTwinning

16. března 2010

Co je to eTwinning?

Aktivita eTwinning ("e" jako elektronické, evropské a "twinning" jako párování, síťování) je zaměřena na podporu spolupráce žáků i učitelů mateřských, základních a středních škol v rámci Evropské unie. eTwinning lze charakterizovat jako projekt, ve kterém dvě nebo více škol z různých zemí realizují vzdělávací aktivitu na dálku - prostřednictvím informačních a komunikačních technologií.

Do těchto aktivit se školy zapojují prostřednictvím portálu www.etwinning.net, který je společný všem spolupracujícím školám v Evropě a který funguje ve všech jazykových mutacích zemí zapojených do aktivity eTwinning. Učitelé v České republice mohou dále využívat služeb portálu www.etwinning.cz, kde najdou spoustu rad a návodů pro svoji práci.

Na naší škole probíhají etwinningové projekty od června 2008. Jednotlivé projekty jsou zveřejněny v záložkách pastelky eTwinning.

Prázdniny v číslech

Dobrodružná cesta pirátů