Projektový den – Člověk v ohrožení

9. května 2018

V pondělí 7.5. začalo vyučování na naší škole netradičně. Vyzkoušeli jsme si, jak se zachovat, kdyby ve škole hořelo. Pan ředitel vyhlásil cvičný požární poplach. Na školním hřišti se děti 1. – 4. tříd seznámily se zásadami, jak se chovat při ohrožení požárem, jak zabránit požáru v lese, ověřily si své znalosti, jaké číslo vytáčet při požáru, vyzkoušely si obleknout hasičský oblek i s helmou. Poseděly si v hasičském autě, zkusily si vzít do rukou nůžky, kterými hasiči vystřihávají raněné z auta při bouračce, podržet si opravdovou hadici a uhasit ,,požár“, to bylo něco! To všechno pod dohledem dobrovolných hasičů z Ostravy - Radvanic, kteří klukům i holkám také velmi trpělivě odpovídali na jejich zvídavé otázky. ,, Až budu velký“, budu hasičem. Tuto větu bylo nakonec slyšet ze všech stran.
Děkujeme všem hasičům pod vedením pana Bc. Richarda Dudka, vážíme si jejich velmi zodpovědné a náročné práce a věříme, že se někdy opět setkáme, abychom získali další vědomosti.

Mgr. Marcela Popalová
fotogalerie zde: