Rezavka 2018

7. května 2018

Jarní krajina je skvělým obdobím pro pozorování probouzející se přírody. Proto sedmé ročníky
podnikly výpravu za poznáním přírodní rezervace Rezavka, která se vyskytuje v blízkosti řeky Odry na
území našeho města. Hlavním cílem výuky v terénu bylo poznávání dřevin, jarních bylin a především
vodních ptáků v  okolí rybníka i slepých ramen řeky tvořící tento lužní les.
Jak viděl exkurzi žák této skupiny, Marcel Chmiel, si můžete přečíst v níže uvedeném příspěvku.

V úterý jsme s naší třídou navštívili přírodní rezervaci Rezavka.
Roste zde řada chráněných rostlin jako například sněženka či lilie zlatohlavá, která je také symbolem tohoto území.
Po Rezavce nás provedl zkušený průvodce a paní učitelka Novotná.
Naučili jsme se tu hodně věcí, viděli jsme chráněné rostliny a živočichy, které nemůžeme skoro nikde vidět.
Během výletu jsme také ochutnali medvědí česnek a prohlédli si ohlodané zbytky stromů dokazujících výskyt bobra.
Kolem rybníku roste většinou orobinec a rákosí, které jsou úkrytem mnoha zvířat a pomáhají třeba v rozmnožování žábám.
V Rezavce je také mnoho hub. Některé nejspíš nejsou jedlé a nebo jsou chráněné.
Obešli jsme celou přírodní rezervaci a musím říct za naší třídu, že jsme si ten výlet náramně užili. Nejenom proto, že jsme se naučili mnoho nových věcí, které bychom jinak bez paní učitelky nikdy nezažili, protože sám by tam nikdo nešel. A taky bychom se nikdy nedověděli, co to je ta přírodní rezervace a jak vypadá naživo. Takhle jsme poznali aspoň kus přírody, o který bychom se měli starat!

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Novotná Iveta | Počet přečtení: 1963x