Školská futsalová liga

18. ledna 2016

Futsalová školská liga - dívky

Dne 14. 1. 2016 se uskutečnilo v hale VŠB divizní kolo futsalové školské ligy žákyň. Turnaje se zúčastnilo celkem šest družstev z Moravskoslezského kraje. První zápas začal v 8:15. Naše družstvo hrálo v pořadí druhy zápas proti ZŠ Stěbořice. Zápas byl vyrovnaný a dívky se seznamovaly s velkou hrací plochou. První poločas skončil 0:0 a bohužel v druhé polovině jsme inkasovali po rohovém kopu. Další dva zápasy proti ZŠ Klegova a ZŠ J. Šoupala byly dosti nevyrovnané a oba jsme prohráli rozdílem třídy. Poslední dva zápasy proti družstvům z Frýdku – Místku a Albrechtic jsme vyhráli stejným poměrem gólů 3:0 a celkově jsme obsadili čtvrté místo.

Futsalová školská liga - chlapců

Další divizní kolo čekalo naše starší žáky. Tentokrát nám los moc nepřál, ale v tomto kole se už lehký soupeř nedal očekávat. V prvním zápase nás čekali třinečtí fotbalisté. Začátek byl perfektní a po pár minutách mírného chaosu na hřišti jsme začali mít převahu. Dostávali jsme se před branku soupeře častěji a hra měla najednou jiný náboj. Poločas se blížil a skóre ukazovalo 2:2. O přestávce jsme si teoreticky vysvětlili, co bychom měli hrát, ať to dobře dopadne a body zůstanou nám. Začali jsme dobře, plnili přestávkovou taktiku a brzo vedli 3:2, ale za chvíli jsme pochopili jaký je rozdíl mezi teorií a praxí a po pár nevynucených našich chybách jsme nakonec těsně prohráli 4:3 a to náš gólman ještě vychytal pár vyložených gólových šancí. Druhý a třetí zápas byl jasně v režii soupeře a po prohrách 19:2 a 11:2 jsme ukončili futsalovou sezónu. Sezóna byla částečně úspěšná. Mladší a starší žáci postoupili do divizních kol, ale na konečné divizní finále, které by bylo pro nás skvělé, ještě nemáme. Co nevyšlo tuto sezónu, vyjde možná příště. Držte nám palce. Děkuji.
Hráli: Koukal, Braš, Macháček, Muržín, Olšanecký, Fischer, Čimbora, Garba, Vrba, Brosch

Fotky zde:
Přehled starších článků | Autor: Mgr.Lapčík Jan, Tabášek Kamil | Počet přečtení: 1152x