Vánoční sborová vystoupení

6. ledna 2016

Vánoční čas je v každém z nás spojen s určitou dávkou romantiky.
V očích dětí se zračí jiskřičky očekávání. Zcela jistě to však nebylo od října ve zkouškách sboru, kdy venku svítilo slunce, zpívali ptáci a děti přesto vzorně nacvičovali „Půjdem spolu do Betléma“, aby byly dostatečně připraveny na vánoční turné.
Koncertování započalo hned velmi zodpovědně vystoupením na náměstí v centru Ostravy 7.12. na pódiu, kde hrají a zpívají profesionální a populární zpěváci. Pro děti opravdu nic jednoduchého. V předních řadách povzbuzující rodiče a ta zodpovědnost… Za zdařilé vystoupení děti dostaly čokoládové bonbóny a jízdu kolotočem zdarma. A pak následovala příjemnější část, stánky nabízely první dárky, živá zvířátka a nedaleké KFC se postaralo o zábavu a důstojný začátek adventu.
Pak následovalo další vystoupení 16.12. v Domově důchodců na Kamenci, které se stalo již tradicí. Už před budovou jedna členka poznala místo, kde má dědečka a může ho navštívit, a těm ostatním, které už prarodiče nemají, zazpívaly pod stromečkem koledy starým a opuštěným babičkám a dědečkům, na závěr jsme si zazpívali všichni spolu, rozdali jsme dárečky, které jsme k této příležitosti vyrobili a dostali jsme muffin, punč a vánoční ozdoby. To nebylo špatné a jako generální zkouška na školní vánoční jarmark výborné.
Den jarmarku 17.12. byl zahájen, po krátkém rozezpívání jsme se zařadili do mumraje v přízemí, zazpívali jsme jako „předsbor“ k překvapení - sboru učitelů. Atmosféra byla výborná, rodiče se přidali ke zpěvu a kruh se měnil v předvánoční kroužek všech, kteří měli to štěstí a byli spolu s námi.
Poslední den školy probíhal ve třídách jako velká vánoční besídka, ale přesto jsme si našli čas, zazpívali jsme našim mladším spolužákům, dívali jsme se na záznam našeho vystoupení na náměstí a těšili se na prázdniny.

Přehled starších článků | Autor: MgA.Renata Šternberk | Počet přečtení: 823x