Vystoupení pěveckého sboru v DD Slunečnice

13. června 2019

Ve školním roce 2018/2019 jsme měli aktivní hudební sezónu.

Už v září vše začalo zajímavým telefonátem. Na internetu našli náš sbor pořadatelé mezinárodní konference firem, které se starají o úklid měst. Zazpívat 11.10.2018 v hotelu Clarion v Ostravě slovenskou a českou hymnu přece není tak težké. Děti zjistily, že zpívat bez klavírního doprovodu přesně na dirigování, abychom byli synchronizováni s obrazovým záznamem není tak běžný požadavek. Nastoupit ve tmě a tichu do velkého sálu přesně do dvou řad a předvést přesvědčivý výkon nebude tak jednoduché. Byla to výzva a děti se rozhodly si to vyzkoušet. Museli jsme tedy požádat i starší a zkušenější členy o přátelskou výpomoc a povedlo se. Tréma byla velká, ale o to větší byla radost z povedeného vystoupení, pochvaly a pohoštění.
Vánoční čas se nesl v duchu očekávaného vystoupení na jarmarku 13.12.2018 s výběrem tradičních českých koled a působivé společné písně s učiteli. Zpívalo se dobře a celý připravený předvánoční večer jsme si příjemně užili. Zařadili jsme 7.12.2018 opět výběr básniček, písní a koled v zařízení pro důchodce Iris. Úspěšné a sváteční atmosférou prodchnuté vánoční zpívání 11.12.2018 v porubské Slunečnici jsme v tentýž den odpoledne zopakovali i pro rodiče ve zkušebně školy.
Do nového roku jsme si připravili nácvik další z osvědčených dětských oper autorů Svěráka a Uhlíře. Děti se na novou pohádku chystaly opravdu zodpovědně, kostýmy i pomůcky plnily postupně třídu. Pan učitel Luboš Hlaváč namaloval kulisu a děti z 5.B vyrobily v hodinách pracovní a výtvarné výchovy se svou dirigentkou a třídní učitelkou Danou Ganišinovou krásné dárečky pro své posluchače.
Společné odpoledne pro rodiče a prarodiče 21.5.2019 bylo očekáváno s milou nervozitou. Je to přece to nejvíc obávané publikum, které děti mohou mít. Pak následovaly hned po sobě dvě vystoupení pro důchodce.
V domově Slunečnice v Porubě 27.5.2019 už tradičně čekala více než stovka seniorů a velkým potleskem děti odměnila za přesvědčivý výkon. V porubském domově Adra jsme byli 28.5.2019 poprvé, velmi se naše pásmo líbilo a byli jsme požádáni o další návštěvu.
Děkujieme vedení školy za podporu, rodičům za pomoc a dětem za nadšení a radost, kterou rozdávají svými vystoupeními.

Vystoupení pěveckého sboru

Přehled starších článků | Autor: MgA. Renáta Sternberg | Počet přečtení: 1067x