Workshop s rodilými mluvčími

22. května 2018

V naší škole proběhl projekt pro žáky 9. ročníku na téma Předsudky, stereotypy a rasismus ve spolupráci s Eurocentrem Ostrava. Workshop připravili dobrovolníci z Portugalska, Norska, Španělska a Německa, kteří nyní působí v rámci Evropské dobrovolné služby v Ostravě.
Cílem akce bylo vést žáky k respektu a toleranci, neodsuzování lidí na základě vzhledu či prvního dojmu a uvědomit si kulturní rozdíly v Evropě. Projekt trval dvě vyučovací hodiny a byl veden lektory v angličtině. Žáci byli rozděleni do skupin, formou her se seznamovali s danou problematikou, nechyběla i krátká prezentace a na závěr kvíz. Pokud někdo nerozuměl, dostal vysvětlení v češtině. Zpočátku byla vidět u žáků nervozita, ale ta brzy opadla. Celý workshop proběhl bez problémů a v příjemné atmosféře.

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Jitka Magincová | Počet přečtení: 279x