30. výročí sametové revoluce – 30 let svobody

13. listopadu 2019

V těchto dnech si lidé v naší zemi připomínají toto významné výročí a my se k nim rovněž připojujeme. Třídní učitelé nejprve vyprávěli žákům o listopadových dnech před třiceti lety. Někteří se podělili s žáky o osobní zážitky, ti mladší se snažili vysvětlit význam těchto dnů srozumitelným a jednoduchým způsobem. V hodinách výtvarné výchovy, pracovních činností a také ve svém volném čase žáci všech tříd vyráběli koláže, svazky klíčů, srdce pro Václava Havla a jiná výtvarná díla, kterými si vyzdobili třídy.  Vestibul školy zaplnily panely s dokumenty k daným událostem, plakáty s demonstrujícími občany a velký portrét prezidenta Václava Havla, který je dílem pana učitele Hlaváče, našeho skvělého výtvarníka. Paní učitelky 1. stupně Marcela Popalová a Pavla Nikolová připravily pro žáky, ale i pro rodiče, v prostorách vestibulu výstavku, která umožní žákům prohlédnout si, s jakými hračkami a stavebnicemi si tehdy děti hrály a jaké spotřebiče a jiné předměty v té době byly používány v domácnosti. Žáci si rovněž vyrobili trikolóry z korálků a vybarvili si dřevěné knoflíky v těchto barvách, které jsou symbolem naší státní vlajky. Tyto drobné ozdoby si v těchto dnech připínají žáci na své oděvy. Pod vedením pana ředitele vytvořili všichni žáci školy na hřišti formaci ve tvaru naší státní vlajky. Tak naše škola vzdala hold svobodě a demokracii.

30. let od Sametové revoluce - fotogalerie
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Eva Bernátková | Počet přečtení: 554x


Partneři naší školy


Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace