6. A, 7. A - Kozmické ptačí louky

17. června 2024

Dne 7. 6. vyrazily třídy 6.A a 7.A na školní výlet na vodu a na exkurzi na Kozmické ptačí louky.
Z Ostravy jsme vyjeli vlakem do Háje ve Slezsku, odkud jsme se vydali procházkou k nástupišti na řeku Opavu, kde na nás již čekali instruktoři s nafouknutými rafty. Proběhlo poučení o bezpečném chování na vodě a seznámení se základní slovní výbavou vodáků. Nastrojili jsme se do bezpečnostních vest a plni očekávání vyrazili na vodu. Cesta nám utíkala rychle. Sice nám chvilku trvalo, než jsme se na raftu sžili a naučili se jej ovládat, ale o to větší radost jsme pak měli.
Vodou jsme se nechali unášet až do Jilešovic, kde jsme se občerstvili a využili místní hřiště ke sportovním aktivitám. Poté jsme se opět vydali procházkou prozkoumat Kozmické ptačí louky, kde kromě rybníků, na nichž hnízdí velké množství chráněných druhů, jsou vysazeni exmoorští koně, jenž mají udržovat spásáním biodiverzitu luk.
Celý den jsme zakončili koupáním na Hlučínské štěrkovně. Domů jsme se vrátili vyčerpaní, ale obohaceni o spoustu zážitků.

Fotogalerii naleznete zde
Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 68x


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace