6.B a splachovací záchody v Ugandě

3. ledna 2023

To, co je pro nás naprosto běžnou věcí, může být jinde luxusem, nedávno zjistili žáci 6.B.  Díky p. uč. Zončové naši školu v předvánočním týdnu navštívila neobyčejná 12letá Američanka, Leah Unger, jejiž maminka je ostravskou rodačkou. Tato dívka už od 9 let se svou rodinou podporuje ChildVoice Uganda. Tato charitativní organizace se stará o dívky, které jsou obětmi sexuálního násilí a válečných konfliktů v zemích v okolí Ugandy. Leah běhá půlmarathony a vystupuje na různých akcích, kde povídá o pohnutých životech dívek, z nichž celou řadu osobně zná. Díky její činnosti už byla v Ugandě postavena klinika, studna a teď usiluje o výstavbu splachovacích záchodů a nové kanalizace. Protože Vánoce Leah letos tráví v Ostravě, naskytla se příležitost, aby se tato inspirativní dívka o své zkušenosti podělila s žáky naší školy. Nejenže se děti dozvěděly spoustu zajímavých informací o Ugandě, kterou už Leah 4krát navštívila, ale také třeba o tom, že školy v USA mají mnohem menší okna než ta naše, a to kvůli nebezpečí jejich odstřelování. Naši žáci si také mohli otestovat svou angličtinu v praxi. Max Šeparovic´a Dominik Tomeček si vyzkoušeli roli překladatelů a zvládli to skvěle. Na závěr jsme za naši třídu Leah předali částku 3200,- pro organizaci Girls for Girls for ChildVoice Uganda. Na většinu této částky byl použit výdělek naší třídy z vánočního jarmarku. Leah ve své prezentaci mluvila o tom, že každý se i malým laskavým projevem může stát domino kostičkou v řetězci dobra. Jsme rádi, že i my jsme se do něj mohli zapojit a i díky 6.B budou moci holky v Ugandě splachovat.

Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 326x