Badatelské dny

9. června 2022

Dne 8.6. jsme se společně se třídou 6.C zúčastnili akce pořádané Střediskem ml. přírodovědců pod názvem ,,Badatelské dny“.
Šlo o přírodovědnou akci zaměřenou na pedologii, hydrologii, geologii a faunu a floru v ekosystému rybník.
Akce byla pořádána v sadu Milady Horákové. Třída společně plnila 8 zadaných úkolů u 8 stanovišť s jiným tématem. Všichni si vyzkoušeli poznat jednotlivá zvířata a rostliny v okolí vody, každý si vybral jednoho živočicha, u kterého měl popsat jak se jmenuje, kde se vyskytuje, čím se živí atd. Pak jsme se naučili poznávat druhy mraků, zdroje elektrické energie - elektrárny, jejich druhy a využití, dále živočichy půdního systému a jejich význam.
Všichni jsme se skvěle bavili, ale počasí nám dělalo starosti, protože celou dobu nám vydatně pršelo.
Po zvládnutí všech aktivit jsme byli odměněni certifikátem o účasti, gumovým náramkem a odznakem s logem Střediska ml. přírodovědců.

Fotogalerii naleznete zde

Mgr. Dana Ganišinová