Badatelský den

27. září 2021

Dne 22.9. se žáci 7. ročníků zúčastnili ,,Badatelského dne“ organizovaného Střediskem volného času Korunka v Ostravě - Porubě.
Cílem tohoto dne bylo získat informace a vědomosti v oblasti hydrobiologie, meteorologie, pedologie, biometrie a hydrologie.

Každá třída pod vedením svého doprovodu (7.A - p.uč. Robková, 7.B - p.uč. Sýkorová, 7.C - p. uč. Ganišinová) si na vlastní kůži vyzkoušela mnoho metod a praktických činností, se kterými se mohou setkat v reálném životě (spotřeba vody, cesta pitné vody v Ostravě, zdroje povrchové vody, zdroje pitné vody, úpravny pitné vody atd.), ale taky metody, které jsou specifické a umí je používat pouze speciální profese (např. měření kvality ovzduší, měření rychlosti vzduchu, měření výšky stromů, měření šířky kmeny stromu atd.).

I když nám zpočátku počasí moc nepřálo a akce začala s mírným deštěm, nakonec jsme práci zvládli důstojně a získali jsme nové informace a vědomosti. Všichni, kteří zvládli všech 8 stanovišť, získali při vyhodnocení drobné dárky (magnetku, placku).
Všem se tento den líbil a my se už teď těšíme na další akce pořádané Střediskem volného času Korunka v Ostravě – Porubě.

Fotogalerii naleznete zde

Mgr. Dana Ganišinová