Beseda o knize Galapágy - Zázračné ostrovy

22. května 2019

Dne 21. 5. 2019 žáci naší školy zavítali na besedu, křest a autogramiádu autora a mořeplavce Richarda Konkolského, který jako první Čechoslovák obeplul sám svět. Je také držitelem mnoha světových rekordů, například za nejdelší trasu během 24hodinové sólo plavby na malé jednotrupé lodi urazil úctyhodných 247 mil. Legenda českého jachtingu, mořeplavec a rodák z Bohumína Richard Konkolski je stále tvůrčím a kreativním člověkem, přijal řadu vyznamenání.
Byl prohlášen jachtařem roku čtyřikrát ve třech různých zemích. Mimo jiné byl jako Čech oceněn americkým presidentem Ronaldem Reaganem a jako Američan českým prezidentem Milošem Zemanem.
Autor představil knihu „Galapágy - Začarované ostrovy“, která tvoří pátý díl edice „Plavby za dobrodružstvím“ a popisuje zážitky z návštěvy stále činných sopečných ostrovů Galapážského souostroví. Současně čtenářům přiblížil, že mohou poznat ojedinělý život živočichů nežijících nikde jinde na světě, například obrovských želv, mořských a pozemních leguánů, nelétavých kormoránů, tučňáků a hnízdících albatrosů. Kniha každému čtenáři nabídne možnost prožít příběhy, o kterých pravděpodobně sní většina z nás.
Žákům se beseda moc líbila, odcházeli příjemně naladěni.

Beseda s cestovatelem R. Konkolskim - fotogalerie
Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 1018x