Bez práce nejsou...

13. května 2024

Název projektového dne na základní škole, "Bez práce nejsou…", zněl jako slib zajímavého a poučného programu, a rozhodně nezklamal. Akce byla zaměřena především na to, aby žáci osmého ročníku měli možnost hlouběji poznat svět práce prostřednictvím různých profesí. Osmáci měli za úkol vybrat si jednu konkrétní profesi, kterou by chtěli svým mladším spolužákům představit. Mezi vybranými povoláními byli farmaceutičtí asistenti, maséři, oční lékaři či automechanici. Po důkladné přípravě, během které každý tým z osmáků shromažďoval informace, připravoval prezentace a trénoval své vystoupení a digitální kompetence, přišel den D. Prezentace se konaly v přízemí školy, kde měl každý tým připravený stánek tematicky ozdobený tak, aby co nejlépe reprezentoval vybranou profesi. Mladší žáci, kteří byli pozváni jako posluchači, měli možnost obcházet jednotlivé stánky a dozvědět se mnoho zajímavostí o jednotlivých povoláních. Kreativita a správnost informací byly hodnoceny žáky devátého ročníku, kteří měli za úkol posuzovat, jak jsou prezentace zajímavé, informativní a jak dobře byly schopny zaujmout a poučit mladší žáky. Toto peer hodnocení bylo přínosem nejen pro osmáky, kteří získali cennou zpětnou vazbu, ale i pro deváťáky, kteří si procvičili své analytické a hodnotící schopnosti. Součástí dne byly také workshopy ve třídách a počítačových učebnách, kde si žáci mohli projít aplikaci Můj život po škole. Jedním z vrcholů dne byly besedy s rodiči a přáteli školy, kteří přišli sdílet své pracovní zkušenosti. Děti měly možnost pokládat otázky a dozvědět se více o různých aspektech práce přímo od těch, kteří v daných oborech pracují. Seznámili se tak například s prací profesionálního herce, projektanta dopravních staveb aj. Velkou čest nám učinil i pan starosta Petr Veselka, který přijal pozvání a vyprávěl o svých zkušenostech a výzvách spojených s vedením našeho městského obvodu. Celkově byl projektový den na téma práce velkým úspěchem. Nejenže poskytl žákům možnost lépe pochopit různé profesní dráhy, ale také podpořil spolupráci mezi různými ročníky a zapojil do školního dění širší komunitu.

Fotogalerii naleznete zde
Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 111x