Biologická a zeměpisná olympiáda

8. března 2022

V průběhu ledna a února proběhla i přes karanténní komplikace a koronavirové izolace žáků na naší škole základní kola biologické a zeměpisné olympiády.

Biologická soutěž byla rozdělena na 2 části – první teoretická proběhla formou testu, druhá byla praktická. Zde měly děti poznávat organismy na přiložených obrázcích.
Pro 6. ročníky soutěž připravila paní učitelka Ganišinová, zúčastnilo se 42 dětí.
Nejlépe se umístili žáci 6.B - Dominik Wolf, Dominika Budišová, Oliver Nikolov a Tibor Pleština.
Ze sedmých tříd se zúčastnilo osm žáků a pan učitel Kolda vyhlásil následující výsledky:
na 1. místě skončila Aneta Kornaková ze 7.B a Jonáš Přenosil ze 7.C. Druhé místo obsadil Milan Kubala ze 7.C a třetí místo patřilo Tereze Nytrové ze 7.A.
Do poslední kategorie žáků 8. a 9 ročníků vybrala paní učitelka Novotná 15 žáků. Nejlépe se umístili Samuel Hajda z 9.A, Kateřina Macháčová z 9.C, Vašek Pastrňák z 8.C a Šárka Vajdová z 9.C.

Zeměpisná olympiáda ve třídách druhého stupně proběhla pod vedením paní učitelky Hemžalové a Novotné formou testů v Google dokumentech, které umožnily žákům okamžitou zpětnou vazbu.
Z šestých ročníků se mezi nejlepší řešitele zařadili Lucie Ramachová, Eliška Kolenčiaková, Alexandr Tolico a Ilja Pukalov, ze sedmých Daniel Chovánek, Nikol Vontorková a Aneta Kornaková, z osmých Terezia Blahutová, Natálie Šiková, Zuzana Bartošová.
Z  devátých tříd výrazně předčili své spolužáky Adam Dyntar a Michal Michna. Tito dva jediní zástupci naší školy postoupili do krajského kola pořádaného Masarykovou univerzitou v Brně, Na výsledky s napětím čekáme a určitě všichni držíme palce.

Všem účastníkům děkujeme za odvahu. Vítězům blahopřejeme.

Mgr. Iveta Novotná

Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 628x