Bo nám to není jedno - vize Ostravy

7. dubna 2023

Dne 27. 3. 2023 proběhlo další setkání žákovských parlamentů v rámci projektu "Bo nám to není jedno!!!", tentokrát s podnázvem "Vize Ostravy".

Setkání organizoval Parlament dětí a mládeže města Ostravy ve spolupráci s oddělením strategického plánování Magistrátu města Ostravy a SVČ Korunka. Setkání se účastnilo 17 ostravských základních škol. Program byl zaměřen na strategický dokument Fajnova. V první části byl představen strategický dokument, všichni zúčastnění se dozvěděli informace o metodách tvorby strategického plánu, byly jim představeny stěžejní cíle a projekty, které jsou zaneseny v současném strategickém plánu. V roce 2023 tento stávající strategický dokument končí a nový navazující se připravuje. Právě základní školy byly touto akcí zapojeny do tvorby strategického plánu. Nechyběla pocitová mapa, na které účastníci zaznamenávali místa, kde se cítí spokojeně, která se jim nelíbí, kde by žádali změnu a kam by pozvali návštěvu. Poté se zástupci žákovských parlamentů vžili do rolí občanů Ostravy s různými charakteristikami a pozicemi. Paralelně s rolovou hrou probíhal strukturovaný rozhovor s koordinátory žákovských parlamentů. V závěrečné fázi žáci vytvářeli novinový článek, nebo instagramový příspěvek s titulkem o Ostravě v roce 2040.

Již nyní se těšíme na další setkání žákovských parlamentů.

Fotogalerii naleznete zde

Mgr. Ljuba Konečná