Branný den na ZŠ Generála Píky

28. června 2018

Dne 21. 6. 2018 se na hřišti ZŠ Generála Píky uskutečnil branný den pro žáky třetích až pátých tříd. Tento den byl uspořádán za pomoci vojáků v záloze a městské části Moravská Ostrava a Přívoz. Pro žáky byl připraven bohatý program, který se nesl v duchu výročí úmrtí generála Heliodora Píky. Žáci se tak mohli dozvědět spoustu zajímavých informací o 2. sv. válce od historika Slezského zemského muzea. Děti, také byly seznámeny, jak se chovat v krizové situaci od nehody přes svědectví trestného činu po oběť trestného činu. Přednášku vedli zástupci rekonstrukční zásahové jednotky S.O.S. V rámci volné zábavy si žáci mohli prohlédnout vystavenou techniku hasičů, záchranářů a vojáků. Žáci si vyzkoušeli některé středověké zbraně a zbroje, zbraně a uniformy z období 2. sv. války a současnou techniku. Nakonec žáky čekal branný závod, kde žáci soutěžili například v hodu umělým granátem, v topografii nebo nálezu munice. Úspěch sklidil pejsek Majky, který dětem předvedl výcvik poslušnosti a obrany a v neposlední řadě sbor dobrovolných hasičů, který žáky osvěžil pokropením vodou v parném letním dni.

Branný den na ZŠ Generála Píky - fotogalerie

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Tereza Krakowczyková | Počet přečtení: 1438x

Přepnout na klasické zobrazení