Čtení s deváťáky v 1. A, 1. B a 1. C

7. června 2023

Dne 31. 5. 2023 jsme u nás ve třídě 1.A opět přivítali žáky z 9.A v rámci projektu ČTEME SPOLU. Na podzim četli deváťáci prvňáčkům a tentokrát to bylo naopak - prvňáčci četli deváťákům. Sami si přinesli svou oblíbenou knihu a z ní přečetli vybranou kapitolu. Chtěli ukázat "velkým" deváťákům, jak dobře už umí číst. Čtení je bavilo a na závěr si ještě k přečtenému textu společně nakreslili obrázek. M. Bilnicová

1. 6. 2023 jsme v naší třídě přivítali po třičtvrtě roce naše spolužáky z 9. tříd. Prvňáčci si pro své velké kamarády přichystali svou oblíbenou knihu, ze které jim nahlas předčítali, protože se to už tak hezky naučili a chtěli jim vrátit jejich laskavost. S velkými žáky naší školy se naši nejmenší seznámili už v září, kdy jim deváťáci předčítali z jejich oblíbené dětské knížky. Malé děti pracovaly nadšeně a velcí spolužáci byli pozornými posluchači. Děkujeme za návštěvu a až jednou vyrosteme, chtěli bychom číst tak hezky jako vy.  Ať se Vám podaří vstup na střední školy. Na radovánkách ahoj, vaše 1.C.

V 1.B bylo v pondělí 5. června hned ráno veselo. V 8 hodin si 9.B přišla zavzpomínat na své první úspěchy ve škole. Byla to právě stejná třída i paní učitelka, která je učila, tady získávali první jedničky a pochvaly. 1.B ukázala, jak už umí číst pohádky. Zahráli jsme si i na divadlo. Taky jsme si ,,napekli topinky“. 1.B se smála, když četla nejen ona, ale vyzkoušeli jsme i žáky z 9.B. Všichni se moc snažili. Je nám líto, že 9.B se pomalu se školou loučí. Přejeme Vám  mnoho úspěchů i v nové škole.
Mgr. Marcela Popalová a Mgr. Ljuba Konečná

Fotogalerii naleznete zde