Další dny na ozdravném pobytu

28. března 2022

Máme za sebou další nabité dny na ozdravné pobytu. Některé skupiny už začaly poznávat Jeseníky díky programu Jeseníky všemi smysly, kde si také zkusily, jak se měří sníh, jiné se vydaly prozkoumávat okolí. 6.B a 6.C se například vydala přes malebnou vesničku Petříkov na vrchol Ostružník. Sedmáci a 6.A pomocí mapy dorazili až na rozcestí Pod Císařskou chatou. Večery pak věnujeme hrám a výtvarným aktivitám.

Čtvrtek na “ozdraváku” utekl velmi rychle! Poslední skupiny absolvovaly program Jeseníky všemi smysly, na kterém nejen že si žáci ověřili své znalosti místní přírody, ale i si zkusili měřit výšku sněhu. První skupina včera absolvovala výlet do Velkých Losin a tamější Ruční papírny, páťaci vyrazili opět prozkoumávat okolí. Rozhodně se nenudíme.

Návštěva Velkých Losin, výšlapy, hry, soutěže a včera vše vyvrcholilo celodenním výletem do Priessnitzových lázní v Jeseníku. Někteří navštívili i Vodní tvrz a kostel Nanebevzetí Panny Marie. Už se nám ozdravný pobyt začíná sice krátit, ale my si ho užijeme do poslední chvilky na maximum!

Druhý týden ozdravného pobytu odstartovala návštěva Policie ČR. Osahali jsme si výstroj policisty, prohlédli si policejní vozidla, seznámili se s prací policejního technika a zhlédli ukázku, kterou si pro nás připravil policejní psovod se svým psem.

Na ozdravném pobytu nás v úterý navštívili hasiči. Ukázali nám svou techniku a zhlédli jsme i cvičení ve výškách. Odpoledne jsme si
vyšlápli na Ostružník. Další skupiny se věnovaly sportu a jiným aktivitám v lese.

Středeční odpoledne na ozdravném pobytu se neslo v duchu vycházky do Branné. Podívali jsme se na místní kostel a na zámek Kolštejn. Ti, kteří nešli, se věnovali sportovním aktivitám a střelbě.

Čtvrtek jsme strávili v lese, kde nám lesníci z Lesy ČR přiblížili svou práci a lesem nás provedli. Viděli jsme v práci harvestor, koně, seznámili se s pobytovými znaky zvěře. Odpoledne se někteří vydali na vycházku k úmoří Baltského a Černého moře, jiní se věnovali projektu ke dni vody. Večer jsme se pobavili na diskotéce a na žáky čekala odměna ve formě pizzy.

Pátek jsme věnovali učení, sportovním hrám a hlavně balení.

Jsme rádi, že jsme celý pobyt zvládli bez větších problémů a úrazů

Fotogalerii naleznete zde

Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 798x