Den dětí - koncert

7. června 2023

V minulém týdnu jsme oslavili v celé naší skole Den dětí. Také sbor se připojil se svým již tradičním vystoupením. I letos bylo představení trochu jiné, než bylo v letech předchozích. Představení jsme postupně ve 3.-5. hodině odehrály pro děti z prvních až třetích tříd v prostorách bývalé Gamy. Sotva se děti usadily, byly přivítány průvodním slovem paní učitelky Sternberk a prvním recitátorem. Úvodní slovo a báseň se objevily před každou z šesti sborem nastudovaných písní. První píseň Kozel byla nádherně ozdobena hrou Ivany P. na saxofon. Každou píseň, kterou sbor zpíval, představili dva žáci. Jeden uvedl píseň volně slovem, druhý básní. V druhé půli představení jsme se sboristy nastudovali muzikál Červená Karkulka. Žáci prvních tříd se zpěvem zapojili v průběhu celého vystoupení, i tak mne uvedly v údiv, protože dlouhé pasáže z Karkulky uměly některé děti v hledišti zpívat tak dobře, jako by na zkoušky sboru v průběhu roku chodily s námi. Výborně! Každé publikum bylo něčím jiné, výjimečně a milé. Každé si zasloužilo pochvalu a sladkou tečku na závěr. Hodně štěstí, zdraví a lásky, naše milé děti.

Mgr. Zdeňka Cvilinková

Fotogalerii naleznete zde