Den SLABIKÁŘE- aneb pojďte nakouknout do světa prvňáčků

16. listopadu 2017

Ve dnech 10.-14.11.2017 jsem podnikla výpravu za dětmi do 1.A, 1.B a 1.C. Šla jsem se podívat co všechno se už za těch šest týdnů děti naučily. Po otevření dveří jsem se ocitla jako v pohádce. Všude kolem mě byly obrázky zvířátek, vláčků, květinek, čísel a písmenek a uprostřed tohoto kouzelného světa seděla skupina nadšených prvňáčků. Přivítali mě velmi nadšeně a slíbili, že mi předvedou co se všechno naučili. Domluvili jsme se, že je budu při práci fotit, aby je mohli doma vidět také maminky, tatínci, babičky i dědečkové..................

Jakmile si vzaly slovo paní učitelky, už z ní malé slečny i pánové nespustili oči. Předvedli mě, která písmena a slabiky už umí. Šlo jim to opravdu velmi dobře. Paní učitelky s plnou náručí trpělivosti ochotně vysvětlovaly, napovídaly a povzbuzovaly každého, kdo se cítil trochu nejistý. Prvňáčci byli nádherně bezstarostní, spontánní a šťastní. Na naší škole budeme dělat vše pro to, aby jim nadšení a bezstarostnost vydržely co nejdéle.

Práce učitelů je vždy velmi náročná, ale ta v prvních třídách, patří skutečně k té nejnáročnější. Jistě by mi dali za pravdu všichni, kdo by strávili čas mezi dětmi alespoň jednu vyučovací hodinu, tak jako já. Držím všem prvňáčkům i jejich paní učitelkám palce, ať se jim práce daří i v dalších týdnech.

Pojďte do světa prvňáčků nakouknout alespoň prostřednictvím fotografií.

Jarmila Mertová, zást. ředitele
Přehled starších článků | Autor: Ing. Jarmila Mertová | Počet přečtení: 937x


Partneři naší školy


Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace