e-Twinning (česko–polská spolupráce)

26. června 2023

V úterý 20. 6. proběhlo ukončení celoročního projektu česko–polské spolupráce, na kterém pracovaly třídy 5.A a 5.C.

Před zoo jsme se přivítali s polskými přáteli. Procházkou jsme došli k pavilonu slonů, kde nás již čekala lektorka, která si pro nás připravila výukový program v angličtině o slonech. Rozdělili jsme se s Poláky na 3 skupiny. První skupina šla na výukový program, další dvě vyplňovaly na pracovním listu jména. Čeští žáci komunikovali s polskými, zjišťovali určité informace (např. co kdo rád dělá, má rád apod.). Ke svým zjištěním pak dopisovali jména žáků. Jednotlivé skupiny se postupně prostřídaly. Pak jsme si prohlédli celou zoo a šli na společný oběd.

Po obědě nás převezl ze zoo autobus do Dolní oblasti Vítkovic. Zde byli žáci rozděleni na 4 skupiny. První dvě šly na výukový program v angličtině zaměřený na robotiku, další dvě zhlédly interaktivní expozici či film. Žáci měli možnost si vyzkoušet různé aktivity (např. výrobu lžičky, přesun handicapovaných osob, moderování zpráv ad.). Skupiny se prostřídaly, v každé byli čeští žáci společně s polskými.

Žáci rozvíjeli své komunikační dovednosti, odbourávali zábrany hovořit před ostatními, byli motivováni k učení a celou akci si náramně užili. Jako zpestření se jim v tento velmi horký den dostalo i „sprchy“ v zoo, resp. „čvachtání se ve fontáně“.

Mgr. Lucie Vykoukalová, DiS., Mgr. Iva Robková

Fotogalerii naleznete zde