Exkurze v zoo

10. června 2024

Ve středu 29. 5. 2024 vyrazili žáci 3. A a 3. C na exkurzi do ostravské zoo. U vstupní brány nás již čekala pracovnice zoo, která nás nasměrovala k amfiteátru. Zde byl pro žáky připraven hodinový zážitkový program „Les všemi smysly“. Žáci hravou formou pozorovali přírodu, k jejímu zkoumání využili svých 5 smyslů – poznávali „vůni lesa“, stromy a jejich listy, lesní plody, hádali zvuky zvířat a přiřazovali paroží zvířat. Celý program byl interaktivní a žáci měli možnost zapojit se do různorodých aktivit. 
Poté jsme se vydali na prohlídku celé zoo, pozorovali jsme zvířata, fotili si je a četli si o nich zajímavosti na informačních tabulích. Část cesty jsme šli po naučné stezce. Žáci si „na statku“ mohli na vlastní kůži vyzkoušet krmení zvířat. Ke konci prohlídky zoo jsme se projeli vláčkem po safari. Po celou dobu prohlídky zoo žáci ve skupinách vyplňovali pracovní listy. K získání odpovědí na listu bylo potřeba sledovat expozice se zvířaty a číst informační tabulky u jednotlivých zvířat. Společně jsme se vyfotili u plameňáků nacházejících se u vstupní brány do zoo a ukončili tak naši prohlídku. Poté jsme se přesunuli trolejbusem ke škole. 
Akce byla zaměřena na kooperaci a socializaci žáků, posílení motivace k učení, vazeb v kolektivu, začlenění sociálně znevýhodněných žáků a přispěla k rozvoji kompetencí komunikativních, k učení, digitálních, sociálních a personálních.

Fotogalerii naleznete zde
Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 26x


Partneři naší školy


 

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257
ID datové schránky: 6vqmqrp

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace