Finálové kolo přírodovědné soutěže v ZOO Ostrava

11. října 2017

Dne 6.10.2017 jsme se zúčastnili finálového kola přírodovědné soutěže v ZOO Ostrava. Do tohoto kola postoupilo 5 nejúspěšnějších týmů/ ze 63týmů/ z Ostravy. V našem nejlepším týmu byli: Lélová Lucie, Vašek Levý, Macháčová Kateřina, Vajdová Šárka, Mazur Adam, Židková Klára a Láhnerová Natálie. Doprovod žákům dělala p. uč. Ganišinová, která žáky vyučovala Př nebo letos vyučuje Př..
Soutěž začala ve 13hod ve výukovém pavilonu. Celkem bylo připraveno 5 stanovišť s různými úkoly. My jsme začínali ve výukovém centru , kde jsme měli podle živých i vycpaných druhů ježků poznat, který je ježek východní a západní. K dispozici jsme měli i krátký text, který nám měl napomoci se správným rozdělením. Další stanoviště bylo u mravenců/ vedle výběhu slonů/, kde žáci dostali k dispozici kmen stromu a měli podle letokruhů určit jeho stáří. Další stanoviště bylo ,, u supů“, kde jsme přiřazovali k jednotlivým stromům jejich plody. Na tomhle stanovišti jsme ztratili mnoho bodů a to nás stálo 3. místo. Pak jsme pokračovali k restauraci u vchodu do ZOO, kde jsme přiřazovali nohy k jednotlivým zvířecím druhům. Zde jsme si vedli výborně, ale bodovou ztrátu se nám už nepodařilo dohnat. Poslední úkol byl záludný test/viz. jednotlivé fotografie/.
Žáci pracovali společně, skvěle se bavili a vyšlo nám i počasí. Občas na chvilinku zašlo sluníčko a poprchávalo, ale vše jsme vydrželi a nakonec jsme se umístili na krásné bramborové příčce - tedy na 4. místě.
Všem účastníkům blahopřejeme a moc děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Finálové kolo přírodovědné soutěže v ZOO Ostrava - fotogalerie
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Dana Ganišinová | Počet přečtení: 1777x