Hasičské muzeum v Ostravě-Přívoze

17. května 2019

Jaká čísla máme volat v případě ohrožení už víme. Ale vidět na vlastní oči, co všechno hasiči musí umět a s čím vším nám pomáhají, bylo pro nás nové. Viděli jsme zde nejen sbírky historických a současných hasičských pomůcek a předmětů  jako jsou helmy, sekery, hadice, uniformy, ale také ukázky současné i historické techniky, spolupráce integrovaného záchranného systému a ukázky záchranných prací ve výšce i nad hloubkou. Všichni jsme si mohli zkusit roztočit sirénu a věřte, nebyl to vůbec příjemný zvuk. Sami jsme si pak zkusili alespoň kousek sjet po tyči, jako opravdoví hasiči při zásahu, mohli jsme si prohlédnout hasičskou techniku a vyzkoušet činnosti s ní spojené. Práce hasičů si nesmírně vážíme a děkujeme jim. Máme z muzea spoustu zážitků a určitě se tam i s rodiči brzy vrátíme.  Děti z 2.A.

Hasičské muzeum - fotogalerie
Přehled starších článků | Autor: Mgr. Dagmar Burková | Počet přečtení: 1192x