Janáčkovy filharmonie Ostrava 2019

14. května 2019

"Vážená paní učitelko", tak začíná většina pracovních mailů, tento byl ale obzvlášť očekávaný.
     Žáci pátých, sedmých a osmých tříd se netrpělivě ptali na slibovanou návštěvu Janáčkovy filharmonie Ostrava.
Sami se rozhodli, kteří z nich využijí této příležitosti zpestřit si den, učit se jenom hodinu a "vyrazit za kulturou".
     Odhodlaní a hezky oblečení se setkali v šatnách a vyrazili v doprovodu učitelů ke KDMO.
Posluchači byli překvapeni velikostí plně obsazeného sálu. Ti menší využili ke společnému focení velká zrcadla na chodbách, starší se nechali unášet nezvyklou atmosférou.
     Hned v úvodu se chopili slova dva zkušení ostravští herci známí z obrazovek, Lada Bělašková a Vladimír Polák. Nechali publikum hádat podle malé a vtipné nápovědy, která hudba zazní a z kterého filmu vidí obrazy na velkém plátně.
     Snad největší úspěch mělo uvedení filmu Psycho, kdy herečka v roli křičící oběti proběhla sálem přímo mezi dětmi pronásledovaná svým kolegou s jako vražedným nástrojem v ruce. Překvapení dětí a jejich pískot dodávalo akční scénce na autentičnosti.
     Program byl dětem známý a blízký, tak poslouchaly s velkým zájmem a soustředěním. Sami můžete posoudit vděčný výběr skladeb.
1. 2001: Vesmírná Odyssea/R. Strauss: Also Sprach Zaratustra
2. James Bond/J. Barry: James Bond Theme Song
3. Kmotr/N. Rota: The Godfather Waltz
4. Psycho/B. Herrmann: Psycho
5. Harry Potter/J. Williams: Téma Hedviky
6. Pán prstenů/H. Shore: The Lord of the rings, Main Theme
7. Star Wars/J. Williams: Imperial March
8. Apokalypsa/R. Wagner: Jízda Valkýr
     Po velmi zdařilém vystoupení nám děti děkovaly za krásné dopoledne.
    Naše škola by chtěla touto cestou poděkovat JFO za zajímavý program zohledňují zájmy a znalosti našich dětí
    a Úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz za uhrazení vstupného pro děti v plné výši.
Přehled starších článků | Autor: MgA. Renáta Sternberg | Počet přečtení: 1045x

Přepnout na klasické zobrazení