Karneval 2023

16. dubna 2023

Pojďte dál, pojďte dál, už začíná karneval.
Už troubí trumpety, šašek dělá přemety.
Pojďte dál, pojďte dál, už začíná karneval...

Je sobota 15.4. 2023  a u školy Gen. Píky je živo. Co se to tu děje? Sešly se princezny, kočičky, policisté, nechyběla Sněhurka, rytíř, včelka a mnoho dalších postaviček. Všechny doprovázelo teplé jarní počasí. Ve škole nás překvapila slavnostně vyzdobená tělocvična a přilehlé chodby. Časové znamení oznámilo, že je právě 14 hodin. Karneval s kouzelnicí Radanou mohl začít. Promenáda masek, kouzlení, tancování a soutěžení. Soutěžili i rodiče. To bylo legrace a smíchu. Ve vzduchu létaly balónky, kdo si ho chytil, byl jeho. A bonbón přímo od  kouzelnice, to bylo něco. Chutnal kouzelně. Nechybělo voňavé kafíčko pro rodiče, koláče od paní cukrářky Němečkové z cukrárny Mařenčiny zákusky a další dobroty. Závěr karnevalu byl vymezen pro tombolu. Tekly slzičky štěstí, ale i smutku, že právě číslo, které si děti  koupily,  nevyhrálo. Příště to určitě vyjde.

Děkuji vedení školy, vyučujícím z prvního stupně, asistentkám, paní vychovatelce, správním zaměstnancům a také klukům z druhého stupně pod vedením p. uč. Lapčíka a p. uč. Kubičíka za pomoc při organizaci karnevalu. Děkuji rodičům, prarodičům a dětem za účast.

Brzy zase na shledanou.  Mgr. Marcela Popalová

Fotogalerii naleznete zde