Louskáček

16. ledna 2023

V pondělí 19. 12. 2022 v romanticky zasněženém městě jsme se vypravili s 5., 6. a 7. ročníkem na baletní představení Louskáček, který nastudovali studenti Janáčkovy konzervatoře v Ostravě.
V předvánočním období jsou žáci nakloněni kultuře, a tak jsme využili příležitost každoroční teoretickou kapitolu o tanci vidět i ve skutečnosti. Děti si v hodinách hudební výchovy listují v časopisech ostravského divadla o baletních představeních. Mají možnost podívat se na baletní špičky.
Někteří odvážnější si je i vyzkouší, a dokonce se v nich zkusí i postavit. Není tedy překvapením, že když po hezkém úvodu, o který se postarali mladí herci, proběhla první baletka v této obuvi přes scénu, zazněl v sále vzdech neskrývaného obdivu. Představení se odehrává ve vánočním období u stromečku, jsou rozdávány dárky, které v noci ožívají. Statečný Louskáček se odvážně postaví Králi myší a všechno nakonec dobře dopadne. Představení tančí děti od 6. třídy do maturitního ročníku, a
tak publiku z naší školy jsou účinkující věkově blízcí.
Velmi kladné reakce dětí nás zavazují pokračovat ve školní tradici a přichystat další podobnou akci. Návštěva představení byla realizována za podpory městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

MgA. Renáta Sternberg

Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 277x