Mikuláš pro děti z oblastí postižených tornádem

3. prosince 2021

Již minulý týden jsem vás informovala o zapojení naší školy do projektu, který je organizován na jižní Moravě Pro Ježíška stromeček, pro zlatíčka dáreček (viz odkaz). 2. 12. 2021 jsem vám všem slíbila pokračování. Dnes po vyučování  jsme s žáky balíčky k „Mikuláši“ nabalili do auta a vydala jsem se s paní asistentkou Jiřinou Sikorovou předat vše na jižní Moravu, co jsme celý měsíc s žáky chystali. Díky sponzorům jsme mohli předat 350 mikulášských balíčků a díky mamince Dominika Frančíka z 9. A  360 balíčků perníčků. Po třech hodinách cesty jsme dojely do cíle a předaly vše paní koordinátorce Barboře Zdráhalové, která tuto akci za  všechny postižené obce jménem starostů zajišťuje. Nikomu bych ovšem nepřála spatřit, co jsme s paní asistentkou viděly. Z fotografií sami posoudíte.
Letos lidé a děti z postižených oblastí tornádem budou mít mnozí jiné Vánoce než předešlé roky. Naše škola touto cestou podpořila nejen mikulášské překvapení, ale  účastnila se i  celorepublikové výzvy Vánoční přání pro Tornádovo. Během tohoto a minulého týdne žáci psali, tvořili, kreslili a mysleli na děti z jižní Moravy, celkem se zapojilo 16 tříd. Naši žáci a učitelé předali  dětem a rodinám z postižených oblastí pouto přátelství, sounáležitosti a alespoň takovou formou jsme mohli všem z postižených oblastí popřát pěkné Vánoce.  Všechna vaše přání zveřejníme v dalším příspěvku.

KDYŽ JE SRDCE NA PRAVÉM MÍSTĚ, TAK JDE VŠE….

Moc vám všem děkujeme.

Pozdrav a poděkování z jižní Moravy – viz odkaz.

Fotogalerii naleznete zde

Mgr. Ljuba Konečná , as. Jiřina Sikorová