Naše melodie aneb po stopách sboru

19. prosince 2019

Školní pěvecký sbor navázal na svou dlouholetou tradici a ani letos si nenechal ujít možnost reprezentovat svou školu. Od října se členové sboru pečlivě připravovali na vše, co přijde, a že toho nebylo málo.
Prosinec nesoucí se v duchu Vánoc, byl totiž vyvrcholením prvního pololetí, kde jste sbor mohli spatřit hned na pěti jejich vystoupeních. Nejprve u příležitosti rozsvícení vánočního stromu, kde sbor vůbec poprvé vyzkoušel, co obnáší vystupování před publikem. Lehká nervozita však zmizela s první písničkou a bylo to tady. Řetězec dalších vystoupení, ať před rodiči, spolužáky, učiteli či širokou veřejností byl vždy provázen hlasitou podporou.
V repertoáru sboru najdeme jak tradiční lidové písně, tak i moderní hity známé z rádií, není tedy divu, že je publikum nadšené, když si mohou společně s dětmi zazpívat tradiční koledy jako Veselé vánoční hody nebo modernu Boky jako skříň. Jak tradice nabádá, nezapomněly děti vystoupit ani na vánočním jarmarku, kde si společně s dětmi zazpíval také učitelský sbor.
V posledním předvánočním týdnu jsme navštívili domov seniorů Slunečnice v Ostravě Porubě, kde se sbor snažil navodit vánoční atmosféru místním klientům ne jen svými písničkami a básničkami, ale také vánočními dárky. Velká snaha dětí byla oceněna, a děti byly odměněny hlasitým potleskem.
Poslední vystoupení sboru v roce 2019 se konalo v centru města na Masarykově náměstí, kde děti vystupovaly v předvečerních hodinách pro celou širokou veřejnost. Opětovně byli děti publikem vřele přijeti a dostalo se jim hlasitých ovací.
 
Nezbývá tedy nic jiného než jménem pěveckého kroužku popřát všem krásné prožití vánočních svátků a mnoho štěstí do Nového roku.
Těšíme se v roce 2020 na brzké shledání. :)

Přehled starších článků | Autor: Mgr. Renata Sternberg, Mgr. Veronika Chrástecká | Počet přečtení: 207x


Partneři naší školy

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace