Návštěva JKO a Antonín Dvořák - Rusalka

19. února 2020

Žáci naší školy byli přizváni ke zhlédnutí studentského pojetí opery Rusalka. Průřez a úprava velmi závažného a historicky známého díla s krásnými starými texty se tak stala přístupnější pro děti,  které se s operním zpěvem na jevišti setkaly vůbec poprvé. 
V úterý 4.2.2020, po svačině a velké přestávce, jsme s odvahou vyrazili s naší 5., 6., 7. i 8. třídou za kulturním vzděláváním. V dešti a větru jsme se pěšky přesunuli do nedaleké konzervatoře. Jak jinak, vždyť jde přece o vodní vílu, abychom se tedy správně a pohádkově naladili. V 11 hodin jsme zcela zaplnili velký sál v očekávání věcí příštích.
Naši žáci jsou už zkušení hudební posluchači, díky možnosti čerpat finanční příspěvek našeho městského obvodu, ale přesto jsme nebyli zcela přesvědčeni, zda zaujmeme tímto vystoupením tak posluchačsky široké mladé publikum.
Pan režisér Kříž nás přivítal na zkoušce a dověděl se, že víme o díle mnohé z hodin hudební výchovy. Byl příjemně překvapen, že děti znají i několik árií, které poslouchaly ve výuce a znají obsah opery.
Za klavírního doprovodu se rozsvítilo jeviště a žáci se ztišili. Vnímaly krásnou hudbu a do jisté míry překvapené sledovaly zajímavé dění na jevišti.
Mladší i starší děti pozorovaly šarmantního vodníka, krásnou čarodějku s jim důvěrně známou árií Čury, mury, fuk i krásné šaty na plese a zajímavé pohybové a taneční kreace.
Tiše a pozorně všichni sledovali výborné studentské výkony v nápaditých kostýmech a po hodině a půl odměnili účinkující studenty dlouhým a zaslouženým potleskem.
Přehled starších článků | Autor: MgA. Renáta Sternberg | Počet přečtení: 151x


Partneři naší školy

Další informace

Partneři naší základní školy Gen. Píky

Přepnout na mobilní verzi

Kontakt

Základní škola Ostrava
Gen. Piky 13A
příspěvková organizace
Ostrava, 702 00

IČ:     709 339 28
DIČ : CZ 709 339 28
IZO:   102 508 119
Tel.:   596 612 102
Fax:   596 637 257

sekretariat@zsgepiky.cz
www.zsgepiky.cz
 

Další informace