Návštěva Střediska mladých přírodovědců

18. března 2022

Dne 10. 3. 2022 byla třída 7.C za doprovodu p. uč. Ganišinové ve Středisku mladých přírodovědců na akci s názvem ,,Co se děje uvnitř ve vajíčku“.
Akce sloužila jako doprovodný program k výuce přírodopisu. Všichni žáci na začátek soutěžili v tom, kolik vlastně znají zvířat, které se vyvíjejí z vajíčka. A že jich hodně - pavouci a jiný hmyz, ptáci, plazi, ryby, obojživelníci i savci! Zkuste si sami některé pro sebe vyjmenovat, zvládnete to?
Další část výuky byla poznávací, kdy žáci viděli jednotlivá vývojová stádia některých živočichů, kteří se vyvíjejí z vajíček.
Nakonec je čekala prohlídka celého zařízení Střediska mladých přírodovědců a mohli si osahat mnoho živočichů.
Všem se tato akce velmi líbila.
Další podobný program žáky čeká v měsíci květnu, kdy půjdou na procházku do Jistebníku poznávat ekosystém v okolí vody.

Fotogalerii naleznete zde

Mgr. Dana Ganišinová