Obhájili jsme titul EKOŠKOLA na další 3 roky!!!

16. prosince 2020

V minulém týdnu nás navštívila komise, která rozhodovala, zda se nám podaří obhájit titul Ekoškola. Komise hovořila se členy ekotýmu, vyučujícími, vedením školy i se správními zaměstnanci. Ve středu 16. prosince nám přišla skvělá zpráva, a to v podobě udělení titulu Ekoškola na další 3 roky. Samozřejmě to není jen zásluha našeho skvělého ekotýmu, ale i všech žáků a zaměstnanců školy. Děkujeme vám.
Program Ekoškola je určen mateřským, základním a středním školám. Program přináší jedinečnou možnost, jak umožnit žákům ve škole řešit skutečné problémy a prožít radost z výsledků své práce. Životní prostředí přestává být pro žáky pouhým učivem. Stává se něčím, co se jich týká a co mohou sami ovlivňovat. Žáci zažívají opravdovou spoluúčast na chodu své školy a učí se zodpovědnosti za své okolí. Ekoškola je program pro celou školu. Zapojuje všechny žáky, ale také učitele, vedení školy a provozní zaměstnance. Přináší rámec a metodiku pro jejich smysluplnou spolupráci. Dává žákům možnost opravdu se spolupodílet na rozhodování o vlastní škole.

Přehled starších článků | Autor: ZŠ GEpiky | Počet přečtení: 1003x